Weitzer Parket Põrandastuudiost

Autor: Kärt Põldsam

WP WAVE NIISKETES RUUMIDES

WP Wave omapärane pinnamuster aktiveerib jalatallal paiknevaid erinevaid punkte ja pakub unustamatut astumiselamust. Arstid on märkinud Wave pinnatöötluse positiivset mõju: vereringe paranemine jalgades, hea enesetunde ja keskendumisvõime tõus ning väsimustunde alanemine. Lisaks ei ole Wave põrandal libe astuda.

Niiskes ruumis (näit. vannitoas) vajab puitpõrand rohkem hooldamist ja koristamist kui tavalistes ruumides. Rohkem tähelepanu tuleb pöörata veepritsmetele, õhu niiskusele ja märgadele laikudele.

Ruumi sisekliima
Puit hingab, ta on looduslik materjal. Olenevalt ruumi sisekliimast võtab puit õhust niiskust või annab ära. Vastavalt ruumi niiskusele muutub puidu niiskuse sisaldus. Sellest tuleneb põranda paisumine ja kokkutõmbumine, liiga kuiva õhuga ruumis võivad laudade vahele tekkida praod. Puidu liikumine ei ole kindlasti põranda halva kvaliteedi tunnuseks, vaid loodusliku materjali loomulik käitumine. Et põranda mõõtude muutumine oleks minimaalne, soovitame läbi kogu aasta hoia ruumi sisekliimat võimalikult stabiilsena, temperatuuri 20ºC ja õhuniiskust 50% juures. Niiskesse ruumi võiks valida sellise puidu, mis on sobib paremini niiskemasse keskkonda ja imab vähem niiskust.

Olulised soovitused

Informatsioon paigaldajatele
Wave parkett paigaldatakse liimituna aluspõrandale õppinud meistrite poolt. Parketi ja seina vahele jäetakse 10-15mm laiune paisumisruum. Vuugid seina servades tuleb vuugitäitega hoolikalt tihendada ja liistuga katta, et vältida vee tungimist põranda vahele.
Wave parkett ei sobi sellistesse ruumidesse, kus on võimalik otsene kokkupuude veega.

Üldine informatsioon
Kuna ruumi niiskus vannitubades ja sauna eesruumides on väga kõikuv ,siis sellest johtuvalt võib ette tulle parketi liikumist – kokkutõmbumist ja ajutist paisumist, mis on puidu loomulik liikumine ja ei ole käsitletav defektina. Selline põrand ei kuulu garantiikorras välja vahetamisele.
Wave parketti sobib paigaldada ka põrandaküttele.

Kokkuvõteks
Kuna Weitzer Parkett ei saa kontrollida põranda kasutustingimusi ja –harjumusi lõpptarbija juures, ei saa Weitzer Parkett võtta ka täit vastutust võimalike kahjustuste osas. See infoleht põhineb meie senistel teadmistel ja kogemustel, soovime oma nõuannetega viia võimalikud kahjustused miinimumini.
Alati mõistlik küsida iga erineva ruumi korral asjatundjalt meistrimehelt nõu. Kindlustunde annab ka eelproovi tegemine ja tähelepanelikkus paigaldusel ja õlitamisel.

Kristel Ruubel Linnusilm OÜ/ Põrandastuudio tel. 6 115 623 /53 067 038
www.parkett.ee

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 375

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga