Videouudised portaalides

Autor: Siiri Peelbaum

Uudiste- ja meelelahustusportaalides hakkab maad võtma uus trend – videouudised. Olukorras, kus erinevaid sarnase suunitlusega portaale on palju ning igaüks neist peab võitlema inimeste tähelepanu ja eneselevõitmise eest, peavad portaalid külastajate võitmiseks hakkama välja tulema uuenduslike ja atraktiivsemate lahendustega.

Seega võib ennustada, et külastajate huvi ülevalhoidmiseks hakkavad enamik esirinnas püsida tahtvaid meelelahutus- ja uudisteportaale pakkuma ka videouudiseid. Eesti suuremad sedasorti portaalid on juba mõnda aega tagasi seda teed läinud ning kasutavad juba praegu edukalt videouudiseid, mis ka tarbijat hästi paeluvad. Suuremad välismaa uudiste- ja meelelahutusportaalid on juba ammugi videouudised kasutusele võtnud, kuna on avastanud, et need on heaks viisiks külastajais süvendatud huvi tekitamiseks.

Inimesed muutuvad paratamatult üha mugavamaks ning selle asemel, et lugeda läbi leheküljepikkune uudistekst, vaadatakse pigem paariminutilist videot. Info tuleb kätte kiiremini ning on samas ka atraktiivsem, olles illustreeritud heli ja liikuva pildiga.

Kuna inimeste infotarbimine hakkab üha enam muutuma internetipõhiseks ning uudiseid loetakse tänapäeval juba pigem internetist kui paberkandjal ajalehest, siis pole imestada, et ka netiportaalide videouudised teleuudistele konkurentsi pakkuma hakkavad. Netipõhised videouudised on tarbijale ka mugavam lahendus, kuna aktuaalse info vaatamiseks ei pea end kindlaks kellaajaks teleka ette ajastama, vaid saab uudiseid tarbida endale sobival ajahetkel.

Suurem osa eesti portaalidest kasutab videodena siiski enamasti uudisklippe televisoonist. Vaadates aga välismaiste portaalide eeskuju võib ennustada aga ka peatset “oma” videouudiste hulga kasvu. (Seda on kasutama hakanud õnneks ka juba mõned eesti portaalid). Kui portaalil on ressursse iseenda stiilis ja soovi järgi videouudiste tootmiseks, on need headeks külastajamagnetiteks, mis aitavad samas ka külastaja portaali tagasi tuua. Kui tekstiline uudis koosneb alati vaid tähtedest ja tühikutest, siis videouudise puhul on alati lihtsam konkurentidest eristuda ning anda uudisele juurde oma “maik” ja unikaalne stiil.

Be Sociable, Share!
Siiri Peelbaum on turundusportaali www.turundusguru.ee üks loojatest ja alusepanijatest. Turundusguru on ideede ja inspiratsiooni portaal turundajatele, mis muuhulgas kajastab ka turundusalaseid trendiennustusi, aidates muuta turundustegevust efektiivsemaks. Spikker turundajale: www.turundusguru.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 308

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga