Veregrupp võib mõjutada rasedaksjäämise protsenti

Autor: rasedus.eu

0-veregrupiga naisetel kipub FSHi tase veres kõrgem olema

USAs viidi 560 viljakusravi saava naise peal läbi uuring, mille tulemused näitavad, et 0-veregrupp annab minngisuguseid keemilisi signaale, mida võib seostada munarakkude vähesusega. Tulemustel pole selget põhjendust. Põhjus, miks see selgelt tõendamata uuring tugevat vastukaja saab, seisneb selles, et USA elanikkonnast omab just seda veregruppi.

New Yorgi Albert Einsteini meditsiinikolledži ja Yale’i ülikooli teadlased uurisid folliikuleid stimuleeriva hormooni (FSH) taset naistel, kelle keskmine vanus oli 35 aastat. Naistel on teatud „munasarjavaru“, mis hakkab alates suguküpseks saamisest tasapisi munarakke eraldama. Neid eraldub kogu fertiilsuse perioodi kestel. Arvatakse, et FSHi kõrge tase viitab sellele, et hormoon ka kahaneb kiiremini, mis omakorda tekitab raskusi rasestumisel naistel, kes on kolme- ja neljakümnendtates eluaastates.

0-veregrupiga naiste vereanalüüsid näitasid suurema tõenäosusega FSHi suuremat hulka veres. Võrdluseks võeti A-veregrupiga naiste veri, mis näitas FSH madalamat taset.

Naise vanus arvatakse endiselt olevat kõige suurem mõjutegur naise rasedaksjäämise puhul. Vereanalüüsid FSH tuvastamiseks annavad aimu naise munarakkude kvaliteedist ja arvust. Tuleb tõdeda, et antud uuring ei anna veel selgeid märke, et saadud tulemused kehtivad ka naiste üldpopulatsiooni kohta. Uuringus osalenud naised olid juba enne uuringut ise avaldanud soovi viljakusravi saamiseks.

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 232

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga