Varajased raseduse sümptomid

Autor: rasedus.eu

Leidub naisi, kes kogevad mitmeid varajase rasedusega seotud sümptomeid ja saavad ise lihtsasti aru, et midagi on nende kõhus kasvama hakanud. On ka väga palju naisi, kellel sümptomid neile märgatavalt ei avaldu või varajase raseduse sümptomid üldse ei avaldu. On ka teatud raseduse sümptomid, mis aetakse tihti segamini hoopis haiguste sümptomitega.

Varajane rasedus ja sellele viitavad sümptomid:

  • Päeavad lakkavad või jäävad vahele – see on üks kõige tavalisemaid rasedusele viitavaid nähtuseid. On mõningaid juhtumeid, kus päevade vahele jäämine viitab mõnele teisele nähtusele. Nendeks võivad olla tugev stress, kehakaalu kõikumine, viirushaigus või teatud rasedusvastase ravimi kasutamisest tingitud menstruatsiooni vahele jäämine. Naisel võib menstruatsioon lakata ka siis, kui ta põeb polütsüstilist munasarjade sündroomi. Sellisel juhul jääb menstruatsioon ära mitmeks kuuks.
  • Iiveldus – iiveldus on teiseks klassikaliseks raseduse sümptomiks, eriti hommikune iiveldus, kohe peale ärkmist. Samas on iiveldus ka paljude teiste nähtuste ja haiguste sümptomiks. See tunnus on raseduse üks kõige „hirmsamaid“ tunnuseid, sest võib avalduda igal ajahetkel, terve päeva keste. Rase naine kaebleb iivelduse üle ja see avaldub tavaliselt peale 5-6 rasedusnädalat. vaehl arva tekib iiveldus juba peale kahte nädalat. Tavaliselt kaob hommikune iiveldus raseduse kolmanda trimestri lõpuks.
  • Tundlikud rinnad – jälle üks üsna tavaline raseduse tunnus. Naised kinnitavad, et rinnad muutuvad puudutsutele väga tundlikuks ja kipitavad. Mõned kogevad rindade suurenemist kohe pärast rasestumist nagu rinnad valmistuks kohe-kohe vastsündinut toitma. Tundlikud rinnad on kõige varasemad raseduse tunnused ja kaovad mõne nädala jooksul peale raseduse tekkimist.
  • Rinnanibu ümbrus muutub tumedamaks – seda peetakse üheks esimeseks raseduse tunnuseks ja see kestab terve raseduse aja. Kui sa naisena märkad, et su rinnanibude ümbrus muutub tumedamaks, siis võid sa juba üsna suure tõenäosusgea rase olla. Muidugi ei saa sa ainult sellele sümptomile truuks jääda ja peaksid rohkem oma lapseootusele tõendeid leidma.
  • Väsimus – tihti kurdavad rasedad naised väsimuse üle, eriti raseduse varajases staadiumis. See on üks üldtuntud raseduse sümptomeid. Kindlasti ei tähenda aga väsimus, et te 100%´lt last ootate. Väsimus on kümnete erinevate hagiuste ja nähtuste sümptomiks.
  • Sagedane urineerimisevajadus – see on kõige tüütum raseduse sümptom. Suurem urineerimisevajadus tekib kasvava emaka tõttu. Emakas kosub kahe nädalaga peale rasestumist üsna kiiresti ja tekitab kiiresti suurenenud urineermisevajaduse, kuna emakas pressib põie peale. Hormooni progesterooni tõus stimuleerib su põie lihaseid ja tekitab tunde, et see on alatihti täis saanud. Mõned naised külastavad tualetti ka täiesti niisama, ainult „täitunud põie“ tunde pärast, ilma et nad reaalselt midagi väljutaks.
  • Kõhukinnisus – jälle üks üsna tavaline ja märkamatu raseduse tunnus. Kõhukinnisus ei ole kasvavale lootele mitte mingil juhul hea ja selle probleemiga tuleb tegelda koheselt.
  • Muutused lõhna- ja maitsetajus – su tajud muutuvad teatud toitude lõha ja maitse osas. Mõned kunagised lemmiktoidud muutuvad kohe pärast rasestumist vastuvõetamatuks ja vastikuks, samas tekib teatud toitude vastu tohutu isu. Väga sagedane raseduse sümptom on raua maitse tekkimine suus.

Kui sa naisena koged ühte või enamat eelnevatest sümptomitest, peaksid sa ette võtma järgmise sammu ja rasedustesti sooritama või oma naistearsti külastama.

Be Sociable, Share!
Sildid , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 599

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga