Valmisfirmad – alusta äritegevust mõne tunniga

Autor: Aigar Lepp

Vajadus äritegevuse järele võib tulla ootamatult, sellisel juhul on kiireim lahendus valmisfirma ehk nn. “riiulifirma”.
Et äriühingu nimel koheselt tehinguid teha peab müüdava valmisfirma juhatus tegema notariaalse volikirja, see tehakse tavaliselt enne osa ostu-müügi tehingut notari poolt.
Osanik – osaühingu osanikuks võib olla mis tahes juriidiline või füüsiline isik (Eestist või välismaalt). Osanik ei vastuta isiklikult osaühingu kohustuste eest. Osaühingu osade ost-müük on Äriseadustiku kohaselt notariaalne tehing, ostja ja müüja peavad notaris lepingu sõlmima.
Juhatus – on osaühingu juhtorgan, mis esindab ja juhib osaühingut. Juhatusel võib olla üks liige (juhataja) või mitu liiget. Juhatuse liige ei pea olema osanik. Juhatuse liige peab olema teovõimeline füüsiline isik. Vähemalt poolte juhatuse liikmete elukoht peab olema Eestis, mõnes teises Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigis.
Valmisfirmade taustakontroll – reeglina puudub valmisfirmadel ajalugu, kuid alati tasub kontrollida võlgu või muid kohustusi (nt. krediidiinfost). Samas teostab kontrolli ka notar ja alati teavitab osapooli notariaalse ostu-müügi tehingu käigus.
Osakapital – valmisfirma eelised seisnevad selles, et ei pea panema kohe kontole osaühingu asutamise puhul 40 000 kr (minimaalne kapitali nõue) . Valmis osühingu puhul on see nõue täidetud ja 40 000 kr kassas olemas.
Juriidiline aadress – samuti pakuvad enamus valmisfirmade müüjad ka juriidilise aadressi teenust.

http://www.valmisfirmad24.ee

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 229

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga