Väljapääes masust – “loo ilusalong”

Autor: Kertti Viru

Meedias pakutakse ikka ja jälle välja lahendusi, kuidas see masu üle elada. Üheks seni kummalisemaks on olnud soovitus luua oma ilusalong. Olukord on hetkel juba selline, et nii mõnigi, kes riigilt toetust saanud ja ka telekanalites säranud, ei suuda oma äri organiseerimisega toime tulla.
Kutsekoolid peavad laiendama gruppe, et kõike soovijaid vastu võtta. Kui selline uudis ka meediast läbi käib, tundub kindla suunata ekslejale üha õigem just iluteenindaja elukutse vastu võtta. Aga, mis saab edasi.
Salongi loomine pole ju iseenesest keeruline ülesanne ja omajagu on see põnev tegevuski, aga edasi. Edasi on vaja kliente, kes seda salongi külastaksid. Kliendid on aga tavalised inimesed, kes nagu kõik meie, vaatavad üha täpsemalt, millele kulutada ja kas kulutused olid ikka seda väärt. Igast uksest juba sisse ei astuta ja igat uitmõtet ja fantastilist reklaampakkumist ära ei kasutata.
Mis saab siis neist, kes suure masumoeametiga kaasa läinud. Nagu elus ikka, tugevamad jäävad elama. Samas ei jää olemata ka pankrotid, uued töötud ja lugematul hulgal fiesid, kelle töökohtasid ei saa ilusalongideks nimetada. Rääkimata veel noortest ja elukogematutest, kes mõne nn salongilooja mesijutuga kaasa läinud ja nüüd hädas nii töökoha kui ka klientuuri leidmisega
Positiivne on aga see, et kindlalt on olemas need, kellele iluteenindaja kutse on unistus, millega soovitakse ikka ja jälle oma klientidele rõõmu valmistada. Neid iluteenindajaid tunneb ära sellejärgi, et nende töökeskkond on selline, kuhu klient ikka ja jälle tagasi tahab tulla, rääkimata siis veel nende oskustest ja isikuomadusest. Nemad ei ole valinud seda elukutset sellepärast, et pidavat tulus olema vaid sellepärast, et see oli nende kutse.
Kui midagi kritiseerida, tuleb pakkuda ka lahendus. Esimeseks sammuks turu korrastamise ja iluteenindaja elukutse väärtustamisel on konkurss Teenindus Teemant ilumaailmas. See ei ole selline võistlus kus võitja au ja kuulsus saab osaks ainult ühele. Põhirõhk ongi just osalemisel, sest sellega kaasnevad nii koolitused, tagasiside aruanne kui ka hulgaliselt muid pakkumisi. Konkursil osalejad näitavad, kes on tipud ilumaailmas.

Be Sociable, Share!
Infoblogi iluteenindajatele www.iluguru.ee Teeninduskonkurssi teeninduse Teemantid teeninduseteemant.wordpress.com

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 350

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga