Vaimne kaalulangetamine

Autor: Argo Vilberg

Argo Vilberg: „Kui mõistad valesti võid ka ainult veest paksuks minna!“

Argo Vilberg (31) on noor mees, kellel sai ühel päeval igasugustest imedieetidest kõrini ja kes otsustas jõuda viimaks oma paksuse põhjusteni. Argo jaoks polnud piisavalt veenev, et paksuks minnakse ainult liigsöömisest. Tema tungis asja tuumani ja leidis, et paksuks teevad meid ka valed arusaamad.

Selle aasta alguses kaalus Argo ligi 129 kilo. Võiks ju öelda, et parajalt paks mees oma parimais aastais, aga kui see „paras“ paksus neid parimaid aastaid kipub kibedaks muutma, siis tuleb endaga midagi ette võtta.

„Minu jaoks sai selleks viimaseks piisaks karikas kohtumine ühe kauni neiuga sel suvel. Kõik oli nagu ok, kuni hetkeni, mil me koos ujuma läksime. Tundsin, et just siis nagu midagi selles suhtes purunes. Tagantjärgi tolle suvepäeva pilte vaadates tuleb tunnistada, et ega mina supelpükstes ja kõht põlvini rippumas just ilus vaatepilt polnud,“ on Argo enda vastu karmilt aus.

Tulistab isutekitavaid stresse automaadist

Just enda vastu häbematult ja karmilt aus olemine on see otsustav tagapõhi, millele Argo oma kaalulangetamise paastuprogrammi on üles ehitanud.

Argo viis end põhjalikult kurssi emotsionaalse söömise tagamaadega ja mõistis, et sageli ei kustuta me söögiga mitte nälga vaid üritame oma ebameeldivaid emotsioone – hirmu, viha , ärevust jms meeldivamaks muuta meeldiva toiduga.

„Paraku on selline efekt ajutine ja kui sa oma hirmudega ikka silm-silma vastu ei seisa, siis pole ka mingist imedieedist abi. Probleemi sügavam olemus jääb arusaamatuks,“ nendib Argo.

„Näiteks põnev lähenemine on panna oma stressid ritta ja siis neid automaadist tulistama kukkuda. Kusjuures kuulid sisaldavad vabastavat ja eneseusust pakatavat energiat, mis sisaldab usku, et need stressid on võimalik ära lahendada,“ tutvustab Argo ühte võimalikku lähenemist emotsionaalsete probleemide ja kehakaalu vaheliste seoste lahtimõtestamisel.

Nii oma stressidega tutvust tehes on Argo aru saanud, et tema põhiprobleemid on pärit juba ammustest suguvõsaliinidest ja tema kui selle soo ühe esindaja peal on need stressid leidnud sobiliku väljundi oma võimendamiseks.

„ Miks just mina pean seda suguvõsa taaka lahendama – kes teab, vahest on minus seda naiselikku alget ja emotsionaalset tundlikust enam kui mõnes teises meie suguvõsa mehes ja kombineerituna meheliku jõuga võib see töö viia nii minu enda kui ka suguvõsa karma puhastumiseni,“ usub Argo optimistlikult.

Vahest on Argol õigus, sest müüt paksuks tegevatest geenidest ei pea Argo puhul kohe kuidagi paika: Argo kaksikvend Marko pole kunagi pidanud liigse kaaluga rinda pistma.

Põhjuse ja tagajärje seoste uurija Aigar Säde aitab mõtteid korrastada

Stresside olemust, nende suurt osakaalu paksuks minemisel ja neist vabanemist aitab Argol mõista Aigar Säde, kelle sulest on ilmunud ka menukas raamat „Seest välja“.

Aigar Säde: „Suvaline elus allaandmine teeb paksuks. Eesmärgi nimel enda allutamine teiste inimeste tahtele tekitab alati stressi(see on olukord, kus endale valetatakse, minnakse endaga konflikti). Stress vajab toitu. Toidetud stressid näitavad ennast liigse kaaluna. Kui lõpetada söömine, kerkib olukord, milles minevikus ennast allutati, uuesti esile(toitmata jäänud stress peab ennast ilmutama). Nüüd on see võimalik ära lahendada, sest aja möödudes ei ole vana olukord enam nii valus. Iga lahendatud ehk teadvustatud sundolukord lahkub teie mälust igaveseks, viies endaga kaasa vastavalt nii palju kilogramme, kui kaalukas see stress teie jaoks oli.”

Kuus kaks nädalat paastu

Kui vaimsel tasandil on Argole tõlgiks Aigar Säde, siis füüsilisel tasandil rasvalagundamisega tuleb Argol üksi hakkama saada.

„Minu kaalualandamise tehnika on lihtne – 7 päeva paastu ja siis normaalne toitumine ja siis jälle 7 päeva paastu . Esimene kuu läks nii maha 15 kg, enne seda sain 3-4 kuuga tavameetoditega maha 5kg. Nüüd on jäänud veel ligi 13 kg soovkaalust puudu ja see läheb hetkel üle kivide ja kändude. Ju ma olen kuskil mõnesse lahendamata stressi kinni jäänud. Kui sellele pihta saan, küll siis kaal ka hakkab taas langema. Vahel on aga ka selline variant, et kehaümbermõõt väheneb, 2-3 cm läheb rihm väiksemaks aga kaal samal ajal ei lange,“ tunnistab Argo.

Argo viljeleb täielikku veepaastu, sest tema kogemus näitab, et see on kõige kiirem ja põhjalikum viis kehakaalu alandamiseks.

„Asi on nimelt selles, et kui on veepaast, siis läheb organism teisele režiimile ja näljatunne kaob. Kui aga juua igasugu mahlu(isegi kohvi joomine) ja süüa puuvilju, siis ei saa organism teisele režiimile minna ja kogu aeg on meeletu näljatunne. Selle orki enamus paastujaid lähevadki !,“ on Argo veendunud.

Pärast nädalast paastu ei tule Argo traditsioonilisel kombel paastust välja, mille käigus hakatakse end tasapisi taas toiduga harjutama vaid tema taastab harjumuspärase toitumisrütmi koheselt.
Siiski ühe väikese aga olulise erandiga. „ Pärast seda kui ma poest ostetud pelmeenidest sain kõhuvalu, olen eelistanud toitu osta turult. Turult toodud toit on värskem ja energeetiliselt puhtam ning kui ma selle veel ise ka ära puhastan, saan just sellised toiduained nagu mulle vaja,“ nendib Argo.

Uus kehakaal toob uue elu

Argo ja Aigar on pannud endale ühiseks eesmärgiks veel selle aasta lõpuks Argo kehakaal 85 kg saada. Aga, et asi veelgi kindlam oleks, on Argo valmis aasta lõpus kolima ka uude vastremonditud korterisse.

„Nii uskumatu kui see võib mõnele näida on ka meie elamises meid ümbritsevad tarbetud esemed ja nende staatiline energia samuti üheks põhjuseks, miks paljud oma kaaluga hädas on. Puhtaks on vaja teha end nii seest , väljast kui ka enda ümbert. Mina olen enda jaoks paika pannud, et koos uue korteriga algab ka uus elu kaalu mõttes!“

www.softpro.ee/argokaal1.htm

Be Sociable, Share!
Aigar Säde

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 957

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga