Väga oluline osa treeningust!!!

Autor: JumpMan

Kõik me teame ,et lihaste venitamine on iga treeningukorra oluline osa. Teame sedagi, kui hea tunne on pärast korralikku venitamist. Sellele vaatamata põgeneb nii mõnigi harrastaja rühmatreeningust just enne venitusharjutuste algust või jätab need pärast jõuharjutusi tegemata, vabandades end aja puudusega.
Kas mõnusalt kerge ja vaba olek ei ole piisav põhjus end venitada? Kas treening peab tingimata mõjuma alati otseselt vaid sooritusvõimele või sellele, milline keha välja näeb?
Miskipärast tundub just jõutreeninguga tegelevatele meestele lihaste venitamine olevat välistatud teema. Ei tea kas nad pole arengu seisukohalt liikuvuse tähtsusest teadlikud või on venitamine neile nii vastumeelne, et selle jaoks ei jääta treeningu lõpus lihtsalt aega. Ära unusta ,et mida intensiivsem on treening seda rohkem tuleb ka oma lihaste eest hoolt kanda!
Näiteks halvenenud liikuvuse tagajärjel pole osade harjutuste sooritamine enam mugav või on hoopis võimatuks muutunud. Tänu halvale liikuvusele on igasugune liikumine ebaökonoomne sest tegevus on raskendatud ja energiakulu suurem. Niisiis- põhjusi hoolikaks venitamiseks peaks olema rohkem kui küllaga!!!

Be Sociable, Share!
Vaata kindlasti ka http://www.verticaljumpcenter.com kui tahad rohkem teada saada hüppevõimest ja selle arendamisest. Samuti palju üldist infot erinevate treeningmeetodite kohta.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 189

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga