Uued tuuled e. üllatavad reklaamijad

Autor: Siiri Peelbaum

Majanduslangus toob endaga kaasa üha üllatavamaid lahendusi ning kohati isegi värskendavaid tulemeid ja tagajärgi. Nimelt on reklaamimaastikul märgata uut tärkavat trendi – tundmatud reklaamijad ning reklaamid toodetest/teenustest, millest laiem üldsus varem kuulnudki pole.

Ennustatud on majanduslangusest tulenevat väikeettevõtluse järsku kasvu ja võidukäiku, mille esimesed ilmingud hakkavad endast nüüd ka reklaamiturul märku andma. “Võitluses” ellu jäänud väikefirmadel on nüüd hea hetk enese reklaamimiseks ning silmapaistmiseks, kuna reklaamihinnad on langenud viimaste aastate madalaimale tasemele. Seega annab olukord võimaluse end reklaamida ka neile, kes seda varem endale lubada ei saanud.

Oleme harjunud nägema ja kuulma reklaame juba nö “tavalistelt” firmadelt, kes meedias ja reklaamimaastikul konstantselt figureerivad ning järjepidevaid reklaamikampaaniaid korraldavad. Seega torkab vähem tuntud või varem end laiemalt mitte reklaaminud firma, toode või teenus veel eriti silma (kõrva). Eelnev tendents annab seesgugustele reklaamijatele isegi teatud eelise.

Nii raadiost, trükimeediast, internetist kui televisioonist on viimasel ajal rohkelt läbi jooksnud eelnevat illustreerivaid näiteid ning nn. uusi ja üllatavaid reklaamijaid, kes mõni aeg tagasi endale veel seesuguses mastaabis reklaamimist võimaldada poleks jaksanud. Seega on majanduslangus pannud reklaamimaastikul puhuma uued tuuled, mis võimaldavad areenile tuua uusi tegijaid, luues sellega nii uusi võimalusi kui olles samas ka heaks vahelduseks.

Be Sociable, Share!
Siiri Peelbaum on turundusportaali www.turundusguru.ee üks loojatest ja alusepanijatest. Turundusguru on ideede ja inspiratsiooni portaal turundajatele, mis muuhulgas kajastab ka turundusalaseid trendiennustusi, aidates muuta turundustegevust efektiivsemaks. Spikker turundajale: www.turundusguru.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 221

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga