Üheksa toitumisalast nõuannet ja soovitust raseduse ajaks

Autor: rasedus.eu

Tervislikult toitumine raseduse ajal mängib väga olulist rolli terve ja tugeva lapse sündimisel. Kõige olulisema osa saab ema oma lapse ja ka enda tervisliku seisundi heaolu jaoks ise ära teha. Iga söödud suutäis võib hiljem oluliseks muutuda! Uuringud on kindlalt tõestanud, et 90% naistest sünnitasid väga hea tervisega lapse, kui nad olid raseduse ajal tervislikult toitunud. Seevastu enneaegsed, arenguhäiretega ja ebaküpsed lapsed sündisid emadel, kes alatoitusid ja oma menüüd üldse ei vaadanud. Täisväärtusliku ja tervisliku toiduga ei kaasne ainult terve lapse sündmine, vaid see mõjutab raseduse kulgu üldiselt, raseda enda heaolu ja sünnitusjärgset taastumist. Rase naine, kes enne oma menüüd just eriti ei jälginud, peaks oma tulevase lapse pärast selle motivatsiooni nüüd leidma küll.

Üheksa nõuannet:

  • Kõik ampsud loevad – üheksa kuud on see aeg, kus sa pead väga mõtlema oma tulevase lapse tervisele. Kõige lihtsam on endaga arutada, kas see toit mida sa alla neelad, seda tahad sa tulevikus ka oma lapsele sisse sööta. Raseduseperioodiga saad sa oma lapsele kõige parema ja tervislikuma alguse luua.
  • Näljutamine mõjutab ka last – kõik dieedid tuleks raseduse ajal kõrvale jätta. On inimesi, kes ei taha hommikuti süüa. Nüüd pead sa seda tegema oma lapse pärast. Nüüd on parem süüa sageli ja korraga vähem.
  • Tervislikud toidud tunned sa ise ära – kasuta toidutegemisel aineid, mis on värsked. Hooajaline värksus jäta külmkambrisse sügiseks ja talveks. Värksed juurviljad ja puuviljad on väga olulised. Juurviljad töötle nii, et säiliksid vitamiinid. Hoidu säilitusainetest.
  • Heal ja halval kaloril tuleb vahet teha – loomulikult on erinevatest toitudest saadud kalorid erineva väärtusega. Su laps tunneb ära, kas tegu on kiirtoidust saadud kaloritega või koduahjus küpsetatud toidu kaloritega. Tühjadest kaloritest ei ole kasu!
  • Rafineeritud (valge) suhkur ei oma mingit väärtust – proovi oma lapse pärast loobuda valge suhkru tarbimisest ja kasuta alternatiivina võimalikult palju erinevatest puuviljadest ja mahladest saadud süsivesikuid.
  • Süsivesikud on siiski vajalikud – paljud naised loobuvad süsivesikutest kaalutõusu hirmus raseduse ajal. Teatud tüüpi toitudest saadud süsivesikud pole kunagi kahjulikud. Tarbi täisteratooteid, juurvilju, kartuleid jne. Liskaks saad sa nendest toitudest B-vitamiine, mineraale ja kiudaineid.
  • Kaasa oma perekond tervislikult toituma – see mida sööd sina, söövad ka su pereliikmed: abikaasa ja lapsed. Kui neile maitses sinu küpsetatud vahukoore tort, siis söövad nad kindlasti ka sinu valmistatud puuviljasalatit. Perenaisena on sul võimalus muuta kogu oma pere toitumisharjumusi.
  • Las keemia ootab – suitsutatud ja väga pika säilivusajaga tooted oodaku, sest nad on liiga kantserogeensed ja keemilised, et neid veel oma sündimata lapsele pakkuda. Need ei ole sulle endalegi kõige paremad.
  • Halvad harjumused nullivad pingutuse – sa võid küll tervisliku toiduga oma lapse tervisesse väga suure panuse anda, aga kui sa ei loobu sellistest pahedest nagu alkohol, suitsetamine ja muudest mõnuainetest, siis pole ka tervislikust toitumisest kasu. Pead leidma oma lapse näol motivatsiooni nendest pahedest loobumiseks.
Be Sociable, Share!
Sildid , , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 572

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga