Tuntud, vähe tuntud, tundmatu – kes on suure tõenäosusega edukam?

Autor: Jaanus Sõrmus

Olen oma töös kokku puutunud palju sellise arvamusega ettevõtetega: “Meil polegi tarvis end tutvustada, pole tarvis oma tooteid ja teenuseid tutvustada, sest meil on koduleht ja sealt saab iga soovija info kätte.” ja “Meil on internetis juba koduleht enda tutvustamiseks.” Samas, ei ole hästi läbimõeldud, kuidas neid mittetundev, tutvustamist vajav klient võiks sellele kodulehele üldse sattuda.

Ma arvan, et selline lihtne uskumus tutvustusvajaduse ning leitavuse osas võib olla ettevõttele majanduslikult kahjulik. Iga soovija, kas siis see, kes Teid juba teab? Tänapäevases hüperkonkurentsis on oluline suurem tutvustamine ja tuntus, eristumine ja leitavus. Et olla Google otsingus (toodete ja teenuste) esimese 10 hulgas, selleks tuleb näha palju vaeva. 95 % juhtudest otsitakse internetist tooteid ja teenuseid (Eestis enim Google ja Neti). Eestis on üle 100000 veebilehe ja mitukümmend tuhat rohkem- ja vähemtegutsevat ettevõtet. Suuremal osal neist on veebileht. Paljud neist tegelevad populaarse SEO-ga (kodulehe optimeerimine otsimootoritele, infot pakub Peep Laja www.internetmarketing.ee). Suur osa on lihtsalt teinud ettevõttele n.ö. “visiitkaardi” internetiavarustesse ning ei saa sellest tegelikult mingit märkimisväärset kasu. Tooteid ja teenuseid tuleb igal juhul rohkem tutvustada neile, kes veel Teid ei tea. Reklaamiga õigetes kanalites saab tekitada huvi ja informeerida sihtgruppe. Edasine on juba klienditeenindus ja nõuandlik aktiivne müük, mille peaks ära tegema müügimeeskond.

Kasutada soovitan kõiki kanaleid, paljud neist on tasuta (www.in.ee, www.ettevotja.ee jt.) ning paljudes tasute vaid sümboolse aasta-, kvartali või kuutasu näiteks interaktiivne www.e-majandus.ee, äriinfoportaal www.ariinfo24.ee jt.).

Ei tasu lasta end häirida sellest, et keegi Teie aktiivses entusiastlikus tegevuses omades mõtetes meeleheite leiab. Te näitate sellega pigem enda hoiakuid, suhtumist, hoolivust ja tõsist soovi olla oma ettevõtmises edukas ning jätkusuutlik, pakkuda oma abi selle vajajatele pikki aastaid. Meeleheide on sel juhul pigem nende mõtlejate mõte ja mitte Teie või siis hoopis inimlik kadedus ja nende sisetunne, et miks nemad ei suuda või ei viitsi olla nii entusiastlikud. Teie pakute läbi oma toodete või teenuste abi abivajajatele ning täna on see eriti tähtis, sest abivajajaid on tegelikult päris palju. Paraku pole paljud neist seda veel endale tunnistada julgenud.

Soovid Sa vastata 10 -le küsimusele teemal internet ja ettevõtlus? http://connect.ee/uuring/200845454/

Teile edu soovides,
Jaanus Sõrmus, E-majandus.ee

Be Sociable, Share!
Jaanus Sõrmus, Information For You OÜ, interaktiivne tutvustuskeskkond ettevõtteile, nendevahelise äritegevuse aktiveerimiseks. Rohkem tuntust ja edu ettevõtteile väiksema kuluga! http://www.e-majandus.ee/

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 398

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga