Treenituse tekkimine

Autor: JumpMan

Treenituse tekkimine on põhiline mida tuleb jälgida kui on koostatud kindel treeningkava ja püstitatud kindel eesmärk. Treenituse mõiste tähendabki seda ,et kui efektiivselt on salvestunud sinu treeningud sinu füüsilise potentsiaali kasvu näol. Kõige tõhusam treenituse kasv tuleb läbi superkompensatsiooni. See tähendab ,et mikrotsükli alguses koormatakse organism tugevalt välja. Kulutatakse suurelt organismi energiavarud. Nüüd kui tuleb puhkepäev taastab organism oma varud mitte ainult eelnenud tasemele vaid kõrgemale( lisaga). Järgmisel aktiivsel perioodil mikrotsüklis on füüsiline potentsiaal suurem tänu lisaga täidetud energiavarudele. Süsteemsel harjutuste kordamisel hakkab organism kohanema vastavate oludega ning tekkibki treenitus.
Samuti on võimalik muuta superkompensatsioon tõhusamaks kui sa alguses liidad treeningud järjest, ehk teed mitu päeva järjest aktiivseid treeninguid enne kui organism jõuab taastuma hakkataja oma energiavarud täita lisaga. Selle tulemusel liidab organism selle treeningkoormuse ühte ja superkompensatsioon ja energiavarude taastamine toimub kogu selle perioodi arvelt. Seega on kultatud energia hulk palju suurem ning ka organism täidab varud palju suurema lisaga.
Samuti on väga tähtis osa siin toidul mida sa taastumise ajal sööd. Söök on üldse põhiline asi mida jälgida hea treeningtulemuse saavutamisel. See on nr.1 kütus sportlasele!

Be Sociable, Share!
Vaata kindlasti ka http://www.verticaljumpcenter.com kui tahad rohkem teada saada hüppevõimest ja selle arendamisest. Samuti palju üldist infot erinevate treeningmeetodite kohta.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 216

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga