Treeningmeetodi valik

Autor: JumpMan

Kui oled endale treeningkava koostamisel valinud välja endale sobivad harjutused ning selgeks teinud eesmärgi on aeg valida endale harjutuste sooritamise meetod ehk treeningmeetod. Toon teieni seitse põhilisemat ja levinumat treeningmeetodit.
Ringtreening-ringtreening tähendab umbes 10-15 harjutuse tegemist ühes või enamas seerias, lühikese puhkepausiga või üldse puhkamata seeriate vahel. See treeningmeetod on väga ajasäästlik ja annab hea üldtreeningu.
Püramiidseeriad- Seda varianti kasutades sooritad harjutust mitu seeriat ja iga seeriaga suurendad raskust kuid vähendad kordusi seerias. Näiteks võid esimeses seerias teha 15 kordust pärast seda suurendad raskust ja teed järgmises seerias ainult 10 kordust jne. Võid püramiidi sooritada ka vastupidiselt! Alustades suurte raskuste ja vähete kordustega ning minna üle väiksematele raskustele suuremate korduste arvuga. Püramiidseeriad panevad tööle erinevad lihaskiud, treenides nii aeglasi kui ka kiireid lihaskiude.
Superseeria-Sooritad üksteise järel erinevate harjutuste seeriaid ilma vahet pidamata, tehes nii ühe suure superseeria. Vahel on need harjutused suunatud ühele lihasgrupile, vahel erinevatele lihasgruppidele. Et seeriate vahel ei ole tavaliselt puhkepause ,siis saab superseeriad ära teha lühikese ajaga, tegemist on väga intensiivse treeninguga.
Eelväsitamise seeria-harjutused mille tegemisel kasutad rohkem kui ühte lihast , kurnavad sageli esmalt väiksemaid lihaseid. Seetõttu võib olla suuremate lihasele korraliku koormuse andmiseks olla kasu lihase eelväsitamisest. Näiteks rinnalt surumine võib väsitada triitsepseid enne kui rinnalihaseid-seepärast tee esmalt hantlite lennutamist.
Agonist/antagonist superseeria-Selle variatsiooni puhul koosneb superseeria harjutustest, mis treenivad teineteisele vastupidiselt toimivaid lihaseid. Seeriate vahepeal on vaja ainult väga lühikest puhkepausi või üldse mitte, kuna lihas saab lõdvestuda vastupidise harjutuse ajal:ühe lihase töötamise ajal talle vastupidiselt töötav lihas lõdvestub. Sellist tüüpi superseeria on hea lihaste tasakaalustatud arendamiseks.
Langev seeria-Siin alustad raskuse tõstmisega ja jätkad, kuni lihas on täiesti kurnatud ning sa ei suuda enam rohkem kordusi teha. Siis ,ilma puhkamata, valid kergema raskuse ja tõstad, kuni lihas on taas kurnatud. Jätkad seda protsessi seni ,kuni isegi väikese raskuse tõstmine on pingeline. Nii võid läbi teha mitmeid alanevaid seeriaid. Sellist tüüpi seeria kurnab lihaseid tõsiselt, aga seejärel muutuvad need tugevamaks.
Hiidseeria-Siin tuleb sooritada kohe üksteise järel mitu erinevat harjutust, mis kõik on mõeldud samale lihasele- näiteks poolkükk, väljaaste ja päkkadele tõus. Hiidseeria jooksul on lubatud piiratud puhkus, kuigi peaksid puhkama ka enne järgmist seeriat harjutusi. See keeruline tehnika on kasulik kui sul on vähe aega, sest see väsitab lihaseid lühikese aja jooksul täielikult ära. Hiidseeria annab lihasele väga tõhusa koormuse.

Be Sociable, Share!
Vaata kindlasti ka http://www.verticaljumpcenter.com kui tahad rohkem teada saada hüppevõimest ja selle arendamisest. Samuti palju üldist infot erinevate treeningmeetodite kohta.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 442

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga