Treeningkava koostaminese alused

Autor: JumpMan

Kui oled otsustanud koostada endale isikliku treeningkava oleks tarvis teada põhilisi punkte mida koostamisel järgida. Võid vabalt varieerida harjutusi, katsetades erinevaid jõutreeningu tenikaid ning luua just oma vajadustele vastav kava.
Esiteks tuleks selgeks teha mis on sinu eesmärgid! Kui soovid panna rõhku teatud kehapiirkonna treenimisele , on sul vaja võtta kavva harjutusi, mis keskenduvad sellele piirkonnale. Kui soovid relieefsemaid lihaseid , võid vajad aeroobse treeningu osakaalu suurendamist. Suured raskused ,aeglane tempo ja väiksem arv kordusi aitavad kasvatada suuremaid, tugevamaid lihaseid. Kergemad raskused ,kiirem tempo ja suurem arv kordusi aitavad suurendada lihasvastupidavust.
Veel üks olulne asi millele tuleks kindlasti tähelepanu pöörata on su kehatüüp. Suurema kehakaaluga inimestel kes ka lihtsamalt kaalus juurde võtavad peaksid valima kiire treeningtempo ja lühikesed pausid seeriate vahel. Samuti tuleks rõhku panna aeroobsele osale. Samas loomulikult atleetlikud inimesed peaksid eelistama suuremaid raskusi ja rahulikumat tempot ning ka lühkesi pause seeriate vahel. Mis soodustab lihastugevuse suurenemist. Inimesed kellel on aga kaalus raske juurde võtta peaksid kasutama samuti suuri raskusi ja väiksema arvu kordusi. Pikk paus seeriate vahel aitab lihastel kasvada.
Iga harjutus tuleb sooritada teatud arv kordi , mis on jagatud seeriateks. Enamik jõutreeningu programme põhineb sellel süsteemil, kuigi on ka palju erinevaid variatsioone. Võiksid kasutada tervet rida erinevaid tehnikaid. Üks põhjus miks inimesed treenimisel surnud punkti jõuavad, on asjaolu ,et nende keha ja vaim kohanevad konkreetse reziimiga , aga erinevat liiki treeningutega katsetamine aitab püsida värske ja motiveerituna. Selle asemel, et kõike uut ühekorraga proovida, lisa oma treeningkavva uusi elemente järk-järgult ning alusta alati aegamööda, et anda kehale aega uue treeninguga kohanemiseks.
Enamikul jõutreeningu kavade puhul räägitakse neljast põhilisest näitajast. Need on sagedus, intensiivsus, aeg ja liik. Sagedus tähendab seda ,kui sageli sa kavatsed treenima hakata. Intensiivsus-kui tõsiselt kavatsed lihaseid treenima hakata. Seda kui kaua sinu treening kestab ja kui palju kordusi kavatsed teha läheb aja alla. Liik- Millist liiki harjutusi kavatsed kasutada. Kas sinu kava on tervele kehale või kindlale piirkonnale.
Need kõik punktid on treeningkava koostamise alustalad. Edaspidi kirjutan treeningmeetodite liikidest täpsemalt.

Be Sociable, Share!
Vaata kindlasti ka http://www.verticaljumpcenter.com kui tahad rohkem teada saada hüppevõimest ja selle arendamisest. Samuti palju üldist infot erinevate treeningmeetodite kohta.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 363

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga