Tööpakkumised Facebookis.

Autor: Jaanus Sõrmus

Tööpakkumised Facebookis. /
Facebook võib aidata töö leidmisel/
Facebook viib kokku tööotsijad ja tööandjad

Mitmed ülemaailmsed küsitlused on näidanud, et personaliotsingul kasutatakse kandideerijate tausta uuringul üha rohkem internetti. Levinumad viisid selleks on Google otsingumootor ja Facebook´i suhtluskeskkond.

Profiilile lisatud pildid räägivad nii mõndagi, samuti tutvusringkond ja keelekasutus. Välja tulevad uuringu tegija ja tööotsija ühised tuttavad, kellelt võimaliku uue töötaja kohta küsida. Viimane võimalus on just väikeses Eestis eriti levinud.

Täpselt sama võivad teha ka tööotsijad: googeldada oma tulevasi ülemusi ja tutvuda nende Facebooki kontodega.

Uurides teiste inimeste tausta, ärme seega unusta, et samal ajal võib keegi samamoodi meie kohta andmeid otsida. Selge on, et internetti kasutades jätame sinna enda kohta teavet. Seetõttu tuleks enne enese kohta andmete avaldamist mõelda, mida on mõtet enda kohta teada anda ja kuidas seda teha, nii et see ei rikuks sinu ega su lähedaste privaatsust ega jätaks sinust halba muljet.

Töökuulutused avaldatakse tavaliselt nii ettevõtte enda veebilehel kui ka tööportaalides. Eestis neist kaks tuntumat on täna CV-Keskus ja CV-Online, lisandunud on veel mitmed uued (näiteks Jokker.ee).

Ühest küljest teeb erinevate portaalide paljusus tööotsijate elu raskemaks: lihtsam ja mugavam oleks ju kogu info leida ühest kohast ning ilma olulise ajakuluta. Samas pakub see rohkem võimalusi tööandjaile oma kuulutuse leitavamaks tegemisel. Paraku nad seda võimalust ei kasuta, sest ka nende aeg on piiratud. Kasutatakse paari suurema portaali teenuseid.

On selgelt näha konkurentsi kasvu portaalide vahel. Ühed arendavad sisu ja pakuvad rohkem IT-lahendusi personaliotsingu kergendamiseks. Teised avaldavad kuulutusi tasuta, lootes teenida reklaamilt. Sisuarendused on suunatud nii tööotsijaile kui ka tööandjaile.

Näha on ka, et paljud lehed on lihtsalt “copy-paste” ja nendega ei tegele keegi. Kuulutuse saab küll tasuta lisada, kuid kas see sealt ka lugejaid leiab? Tundub, et tegemist on tööandjate aja raiskamisega.

Appi tuleb sotsiaalmeedia!

Täna kasutab Facebooki juba veerand miljonit eestimaalast. Reeglina on tööotsijail külluses vaba aega ning tööd otsides suheldakse palju ka sõprade ja tuttavatega. Facebook on täna netisuhtluse üks tuntum ja kiiremini kasvav kanal.

Ilmselt on tööandjail arukas töökuulutusi avaldada ka sotsiaalmeedias – näiteks selles samas Facebookis. See annab tööotsijaile hea võimaluse ilma Facebookist väljumata tööpakkumistele vastata. Tööandjad saavad nendega seal samuti vahetult ja avatult suhelda.

Personaliotsingule ei kulu enam nii kaua aega, kuna FB-s levib tööpakkumise info ülikiiresti. Kuulutust saab ka eraldi reklaamida, mis kindlustab info jõudmise uute ja veel võõraste kasutajateni – nendeni, kes pole veel tööpakkuja lehe fännid.

Kuulutust saab igaüks soovitada ja jagada – tekitades nö lumepalliefekti ja kiirendades veelgi otsinguprotsessi. Vaata www.facebook.com/lookingforajob , mis pakub tööandjaile hea võimaluse FB-s töökuulutuste avaldamiseks, jagamiseks ja reklaamimiseks. Selle lehe kaudu saab otsida tööd ka välismaale.

Leht on loodud Eesti tööotsijate kiiremaks tööleaitamiseks. Lisaks avaldatakse iga töökuulutus WordPress.com võrgustikus lehel www.firmateated.com, kust see levib Twitterisse, LinkedIn.com -i ja ka Google `sse

Be Sociable, Share!
Jaanus Sõrmus, Information For You OÜ, interaktiivne tutvustuskeskkond ettevõtteile, nendevahelise äritegevuse aktiveerimiseks. Rohkem tuntust ja edu ettevõtteile väiksema kuluga! http://www.e-majandus.ee/

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 525

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga