Toonitud Puitpõrand? Imelihtne

Autor: Kärt Põldsam

Üha enam oleme tagasi minemas looduse juurde, ikka rohkem hinnatakse naturaalseid materjale enese ümber nii riietuses kui interjööris.
Puitpõrandate valik on praegusel ajal nii lai, et kõige keerulisem ongi sobiva välja- valimine. Vana põrandakatte (reliin, papp, linoleum) eemaldamisel võib välja tulla vana laudpõrand, millest hea tahtmise korral ja veidi vaeva nähes saaks uhke ja ilusa põranda. Ka uue põranda paigaldamisel annab ikka kõige parema tulemuse naturaalse puidu või parketi kasutamine. Naturaalne puit on ilus oma loomulikus lihtsuses. Mõnikord on interjööri elustamiseks või sisekujunduse rõhutamiseks vajalik lisada veidi värvi. Selleks võib põrandalaua või parketina kasutada eksootilisi puite nagu merbau, iroko, wenge, panga-panga, teak vms. Paraku on ilusate puitude hind sageli kõrgem kui eelarve lubab. Mida hinnalisem puit, seda vähem on mõtet selle looduslikku värvust muuta. Küll aga saab meie kodusest männist ja kuusest ning miks mitte ka tammest ja kasest Loba ProColor® aluslaki kasutamisel hoopis uue ja huvitava tulemuse.
Milles peitub ProColor® lakkide eripära ja võlu? Tavalisele puidule saab anda huvitava ja vahel isegi täiesti ootamatu (eksootilise puidu) tonaalsuse. Juba ProColor® -i toonivalik wenge, afrormoosia, padoek, papüürus, sucupira jt. (13 erinevat tooni) räägib enda eest. Samas võib valmistoone omavahel segada, mis võimaldab praktiliselt piiramatul arvul kombinatsioonivõimalusi. Puitpõrandate lakkimine on endiselt viimistlusviisidelt esikohal. Samas olid siiamaani puidu toonimise võimalused piiratud ning raskesti teostatavad. Peamiselt kasutati mitmesuguseid peitse, millede pealekandmine on aga võrdlemisi tülikas ning milledega põranda toonimine kipub tihti ebaõnnestuma. Tänu Loba ProColor® abil on puidu toonimine muudetud lihtsaks ning kvaliteetseks. Peale toonimist lakitakse põrand vesialuseliste lakkidega, kas LOBADUR WS EasyFinish, Global, 2K Duo või mõne teise lakiga. Loba ProColor® -iga toonitud puit ei vaja enam kruntlakki, see on lisakokkuhoid. Lisaks iseloomustab ProColor® aluslakki vähene kulu – 25 – 30 g/m², seega turustatava 0,750 l pakendiga on võimalik katta 25 – 30 m² puit- või parkettpõrandat. Loba ProColor®- i pealekandmine toimub sarnaselt põranda õlitamisega. Roostevabast pahtellabidaga kantakse puidule üks kiht ProColor® – it ning seejärel poleeritakse pind punase või beeži poleervildiga. Peale täielikku kuivamist (ca’ 12 – 24 tundi) kaetakse põrand 2-3 kihi vesialuselise viimistluslakiga. Täpsemad töövõtted ning juhised www.parkett.ee.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 389

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga