Toataimede kolimine pikamaa kolimisel

Autor: Kolimisteenistus

Kas olete oma toataimede kasvatamisega vaeva näinud ja sooviksite neid elusa ja tervena ka peale kolimist uues kohas näha? Kui nii, siis vaadake allolevaid nõuandeid, mida peaksite jälgima lillede ja teiste taimede kolimisel, kui kolite kaugele ja soovite lilled ise pakkida ja nende eest hoolt kanda ka transpordi ajal.

Pikamaa kolimine

Nagu iga elus asi vajavad ka taimed erilist tähelepanu. Kui kolite kaugele, siis on eriti tähtis, et transpordiksite oma taimed toa temperatuuriga keskkonnas. Äärmuslikud temperatuurid ja vähene varustatus värske õhuga võib teie taimedele saada saatuslikuks. . Väiksemad taimed saab edukalt kolida sõiduaauto salongis, kus on toale sarnanev temperatuur.

Usaldage kolimisfirma teadmisi

Andke oma kolimisfirmale eelnevalt teada, et soovite kolida ka oma taimed. Vajalikud pakkematerjalid taimede pakkimiseks saate osta/rentida kolimisfirmalt.

Kui teil on küsimusi konkreetsete taimede temperatuuritaluvuse kohta, siis saate seda uurida edukalt internetist või oma lillepoest.

Ettevalmistused kolimiseks

Nüüd, kui olete otsustanud, millised taimed võtate kaasa uude koju, võtke kasutusele ettevaatusabinõud, et aidata neil ellu jääda.

Kolm nädalat enne kolimist

Istutage taimed ümber (ei ole alati vajalik, täpsema info saate kolimisfirmalt), purunematutesse plastpakenditesse, mis on sama suurusega, kui nt. savipott, kus taim enne oli. Ärge kasutage muutuva suurusega potte, sest see võib osasid taimi kahjustada.

Üks nädal enne kolimist

Vaata, et taimedel ei oleks putukaid ja/või parasiite.

Kui te kasutate putukatõrjevahendeid, siis kasutage nüüd neid äärmiselt ettevaatlikult.

Kaks päeva enne kolimist

Kastke kõik kolitavad taimed nagu tavaliselt. Talvekuudel võib liigne kastmine põhjustada taimede külmumist transpordi käigus. Soojemate ilmadega võib üle kastmine põhjustada taimedel seente kasvu transpordi ajal.

Kolimise päeval

Pakige oma taimed, kas hommikul või õhtul (vastavalt kolimise ajale).

Ümbritsege oma suured toalilled vanade ajalehtede või pakkepaberiga, et ära hoida lehtede/okste murdumist.

Asetage taimed koos pottidega kolimiskastidesse nii, et pott on kindlalt kastis. Võite kasutada papist vahelehti, nagu klaaside/kruuside pakendites. Kui vaja, kasutage lisa paberit ümber pottide, et need püsiksid kindlalt paigal.

Torgake kastidesse õhu augud, et taimed saaksid piisavalt õhku ja kinnitage kaas ettevaatlikult. Märgistage kastid! See aitab vältida, et lille kastid laotakse teiste kastide vahele. Järgides eelpool toodud juhiseid on Teie taimed valmis reisima vähemalt kolm päeva enne, kui neile tuleb pöörata suuremat tähelepanu.

 

Teel olles

Taimed peavad olema autos nii, et neid on võimalik vajadusel välja võtta.

Kuumus, külm ja vähene värske õhk võib kahjustada taimi.

Sooja ilmaga tuleks teha peatusi päikese eest varjatud kohtades ja vajadusel kastid avada. Vältige taimede sattumist otsese päikesevalguse kätte. Külma ilmaga tuleks äärmuslike temperatuure vältida nii palju, kui võimalik. Ilmselt ei ole vajadust taimi transpordi ajal kasta, kui aga  need tunduvad ebatavaliselt kuivad, siis kastke neid esimesel võimalusel, muul juhul lükake kastmine edasi kuni olete jõudnud sihtkohta.

Kui olete teel rohkem, kui kolm päeva, tahavad taimed valgust. Ööbimise ajal on hea mõte tuua taimed autost välja ja avada kastid pealt, et nad saaksid mingilgi määral valgust.

 

Saabudes sihtkohta

Pärast saabumist sihtkohta, pakkige oma taimed lahti nii kiiresti, kui võimalik. Eemaldage taimed kastidest põhja kaudu, et vältida lehtede ja okste murdumist. Püüdke neid võimalikult vähe liigutada, kuni need harjuvad uue ümbrusega.

Edaspidi käituge oma taimedega nagu tavaliselt andes neile nõuetekohast tähelepanu ja hoolt.

Rohkem kolimisalaseid nõuandeid leiate meie veebilehelt http://www.kolimisteenistus.ee

Muretut ja turvalist kolimist soovib
Kolimisteenistus Meeskond

Be Sociable, Share!
Oleme suurte kogemustega kiiresti arenev ettevõte. Meie eesmärgiks on pakkuda professionaalset, paindlikku ja mõistliku hinnaga kolimisteenust. Kolimisteenistuse üks olulisemaid tugevusi on kvaliteet. Meie meeskonnas töötavad pikaajalise kogemusega oma ala spetsialistid. Nende pikaajaline kogemus ja põhjalikud teadmised on ettevõtte arengu aluseks klientide teenindamisel.Pakume kvaliteetset:- veoteenust - kolimisteenust - rahvusvahelist kolimisteenust - korterite, kontorite ja büroode kolimist - tootmispindade, ladude, arhiivide kolimist - laadimistöid, kaupade pakkimist veoks - seifide vedu, klaverite vedu - mööbli montaaži, mööbli vedu - laoteenust - pakkematerjali - kolimiskaste - kunstitransporti, näituste ja messide transporti - tööstusseadmete vedu, tööstusseadmete transporti - väikevedusid ja väikesaadetiste vedusi - mööblitransporti

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 744

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga