Tehiskivi – Mis see veel on?

Autor: Janno Roodi

Tehiskivi ei pruugi olla paljude jaoks just esimene valik. Eriti kui sellega eelnevalt kokkupuudet ei ole olnud.

Küsimused mis võivad tekkida:

miks ma peaks eelistama tehiskivi naturaalsele kivile
mille poolest peaks olema tehiskivi parem kui naturaalne kivi
tehiskivi näeb kunstlik välja
tehiskivi pole vastupidav
ajapikku tööpind määrdub või omandab vananenud mulje
tehiskivi ei sobi minu koju
Tegelikus on sootuks vastupidine. Tehiskivi sobib tänu oma omadustele enamustesse kohtadesse ja on leidnud laialdaselt kasutust just haiglates, toitlustuskohtades, köögimööblis, hotellides, kaubanduskeskustes ja muudes kohtades, kus vastupidavus, puhtus, materjali hea väljanägemine ja paindlikus on esmased nõuded materjalile.

Tehiskivil on enam kui 90 eri värvitooni mille seast leiab nii ühevärvilisi kui kombineeritud struktuuriga mustreid.

Lisaks on tehiskivi töödeldav pea igasse kujusse , mis avab meile võimaluse oma unistused täide viia.

Lisaks on tehiskivile võimalik ka liita valamuid ilma, et liitekohad näha jääksid, mis loob tervikliku lahenduse ilma et vajalikud komponendid võõrkehadena ei tunduks.

Võimalus valmistada nii suurt pinda kui vaja mistahes kujuga kombineerituna eri värvitoonidega ja lisadega. Lisades siia hügieenilisuse, kerge puhastatavuse, vastupidavuse löökidele, kriimustustele, plekkidele lisaks veel ilmastikukindlus ja tulekindlus. Siis ei saa imeks panna, et tehiskivi paljude poolt eelistatum on.

Mõned soovitused tehiskivi kasutamiseks:

Kuigi tehiskivi on tulekindel ei soovita me siiski otse tööpinnale panna pliidilt võetud potti või panni, kuna tänapäeva pliidid saavutavad temperatuuri enam kui 400°C , mis võib põhjustada tööpinna värvuse või omaduste muutumist.
Kuigi tehiskivi on vastupidav kriimustustele ei soovita me tasapinnal siiski lõigata saia, leiba või muid tarbeid. Ajapikku jätab nuga siiski pinnale jälje, mida on küll võimalik parandada, aga kas ilma ei oleks lihtsam? Seepärast kasutagem ikkagi lõikelauda , sest nii seisab ka nuga kauem teravana
Mõned näited tehiskivi puhastamiseks:

plekid nagu: mahl, seep, piim, oliivi õli, sojakaste, vesivärvis, kohvi, ketšup, äädikas, šokolaad jne saab puhtaks käsna,vee ja käepärase nõudepesuvahendiga või neutraalse puhastusvahendiga.

Plekid nagu: kosmeetika, kriit, lauvärv, huulepulk, juuksevärv, tint, kingaviks jne saab puhtaks äädika ja vee lahusega (1 osa äädikat 2 osa vett) või äädika paasil puhastusvahendiga või abrasiiv puhastusvedelikega. Antud juhtudel soovitame puhastada terve pind ühtlaselt.

Meie tootepagasisse kuuluvad Samsungi ja LG poolt toodetavad tehiskivid. Lisaks lai valik valamuid sinna juurde.

Soovime teile meeldivaid kogemusi ja aastatepikkust rõõmu teie tehiskivi pindadest.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 411

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga