Tee joomine ja rasedus

Autor: rasedus.eu

Kuidas mõjub teejoomine rasedusele?

Tee joomine, ükskõik, kas rohelise, musta, marja või mõni muu tee joomine pole tervisele ohtlik. Paljusi naisi vaevab raseduse ajal küsimus, kas tee joomine ikka ei ohusta mu lapse tervist. Enamus murdest tekivad teadmisest, et tee võib sisaldada teatud määral kofeiini ja liigne kofeiinitarbimine võib su kõhus kasvavat last ohustada. Tee ei kujuta ohtu su rasedusele, kui te tarbite seda mõistuse piires.

Kui palju tohib siis teed juua?

Enamuste inimeste jaoks on kofeiin ohutu, aga ainult mõõduka tarbimise juures. Aga kui palju kofeiini või teed on ohutu rasedal juua? Ametlik ja kõige uuem (juuli 2010) lombitaguste ämmaemandate ja günekoloogide seisukoht on järgmine: täiesti ohutu on lapseootel naisel tarbida kofeiini, kui selle päevane kogus jääb alla 200mg. Kofeiini sisaldus erinevates teedes varieerub, kuid peaaegu alati jääb see alla 75mg tassi kohta, tavaliselt alla 60mg. Enamikes populaarsemates joogiteedes jääb kofeiini sisaldus kuskil 30-40mg kanti ühe tassi kohta. Üks hommikukohv sisaldab seejuurests kofeiini kõvasti rohkem. Rasedal naisel on täiesti ohtu juua kolm tassi teed ühe päeva jooksul.

Suuremate annuste kohta on seisukohad veel ebaselged

Uuringud suuremate annuste kofeiinitarbimise kohapealt on ebaselged ja mitte nii kindlad, kuigi leiduvad mõned tõendid, mis ütlevad, et üle 200mg kofeiini tarbimine päeva jooksul suurendavad nurisünnituse riski. Aga on ka palju uuringuid, mis riski suurenemist ei näita. Tuleb ka tõdeda seda ,et enamus uuringuid kofeiinitarbimise kohta on üldised. Osad kliinikud ütlevad, et raseda täiskasvanud naise päevane tarbitud kofeiinikogus võib olla kuni 300mg. Samas kinnitavad nad ühest suust, et üle 500mg kofeiini tarbimine päeva jooksul kujutab juba erinevaid ohte su tervisele, sealjuures vahet tegemata, kas sa oled rase või mitte.

Taimeteede tarbimine raseduse ajal

Kuna peaaegu iga taim, mida leotada keevas vees, võib tulemuseks anda  taimetee, v.a juhul, kui ta ei ole teetaim. Kuna taimeteesi on maailmas tohutult palju, siis nende mõju rasedusele on raske täpselt hinnata. Paljud taimeteed võivad omada raviomadusi ja toimida sarnaselt paljudele ravimitele, siis enne nende tarbimist oleks hea konsulteerida  professionaalse ravimtaimede spetsialistiga või mõne muu tervisehoiu töötajaga, enne kui hakkad mõnda taimeteed suuremates kogustes manustama. Nagu paljude teiste asjadega, on mõõdukus ka siin võtmeks.

On olemas teatud ürdid ja ravimtaimed, mis võivad su rasedusele kasuks tulla. Üheks selliseks on näiteks punase vaarika lehed, mida kasutatakse palju traditsioonilises meditsiinis, eriti raseduse ajal. Mõned taimedega ravijad soovitavad hommikuse iivelduse vastu kasutada ingevrit, mis on teada- tuntud merehaiguse ravim.

Ära muretse ja ära mõtle kunagi üle. Liigsest muretsemisest võib tekkida stress ja stressi mõju on alati negatiivne. Ära lase ennast ülemäära erinevatest meediakanalistest tulevast infost heidutada. Igasugused artiklid, mida sa võid ja mida sa ei või süüa ja juua, tekitavad segadust. Seetõttu ei tasu neid kõiki maksimaalse tõsidusega võtta, sest nii tekib pidev mure lapse tervise pärast, mis omakorda tekitab stressi. Nagu paljude teiste asjadega elus, tasub ka raseduse ajal kõike teha mõõdukalt ja talitleda terve mõistuse järgi. Isegi kui sa rase pole, on asjade meeletus kogustes tarbimine ohtlik su tervisele. Ära pinguta oma dieetidega üle ja kuula rohkem oma keha ja püsi lõdevstununa.

Be Sociable, Share!
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 578

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga