Teatud geenid suurendavad enneaegse sünni riski

Autor: rasedus.eu

Enneaegse sünni risk näib olevat geneetiline

Teada on, et paljud haigused ja tervisehäired on suguvõsast geenidega kaasa antud. Nüüd arvavad teadlased, et ka enneaegsus võib geenidega seotud olla. Nimelt kipuvad enneaegsed sünnid perekonniti korduma.

Teadlased näitasid, et kui sa ise oled sündinud või su õed ja vennad on sündinud enneaegselt, siis on ka sinu lapse enneaegse sündmise tõenäosus 50-60% suurem, kui muidu. Uuring tugineb 22000 ema ja tütre rasedusandmetele.

Tänu uuringule saab nüüd riskantseid sünde prognoosida

Uuringu autorite sõnul võivad uuringutulemuse tulevikus aidata ennustada ja planeerida suurema enneaegsuse riskiga rasedusi, mis omakorda viib enneaegsuse ennetamiseni. Enneaegne sünd on üks peamisi põhjuseid, mis vastsündinud surevad. Samuti võib enneaegsus tuua kaasa lapsele väga suures ulatuses ajuhalvatuse ja teatud ajuosade mittefunktsioneerimise.

Teadlased väidavad, et püüded ennustada ja ennetada enneaegseid sünde, takerduvad enamasti enneaegsust tekitavate põhjuste mittetundmise taha. See uuring on kindlasti suur samm edasi. Uuringu tulemused kinnitavad hüpoteesi, et enneaegse sünnituse risk on pärilik.

Järgnevad uuringud keskenduvad  enneaegsust põhjustavatele geenidele

Järgnevates uuringutes tahaksid teadlased väljaselgitada geenid, mis enneaegsust põhjustavad. Saadud tulemusi ei saa alahinnata ja nendel on edasiste uuringute tegemisel väga suurt abi. Kasutatud andmed on pärit kõik ühest kohast, ühest admebaasist. Nimelt uuriti ainult Aberdeemi linnakese rasedate ja vastsündinute andmeid.

Need on ainulaadsed ja teadusele väga kasulikud, sest linna elanikkond on äärmiselt stabiilse suurusega ja väga suur osa selles linnas elavatest naistest toob lapsed ilmale ühes ja samas haiglas.

Uuringust on välja jäetud kõik kaksikute ja teiste mitmikute sünnid. Kõik kasutatud andmed on ühe lapse sünni kohta. Uuringu andmete analüüs näitas kindlalt, et ise enneaegselt sünnitanud tulevased emad sünnitavad 60% suurema tõenäosusega enneagse lapse, seljuhul, kui tegemist on esmase rasedusega. Nüüd vaadake oma sugupuu üle. Liialt aga pole mõtet muretseda, sest kui te last tahate, siis saate te selle nii või teisti. Ükski geen ega muu asi emalikku tahet ei takista.

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 361

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga