Tarkusesõnad mängurilt

Autor: Kälver Kilvits

„Ärge lugege raha, kuni istute mängulaua taga.“ Need on kuldaväärt tarkusesõnad. Nende sõnade valguses rikub Sinu pensioniplaanides istuv raha kahte väga olulist reeglit, mida professionaalid järgivad.

Need on:

1. Seni, kui Sinu raha on laual, ei ole see sinu raha. Kuni sinu raha on mängus, kuulub see mängule, mitte sulle.

2. Mäng on olulisem kui raha lugemine. „ Mängides võitsin seni kuni keskendusin mängule. Hetkel, kui hakkasin võitma, liikusid minu mõtted mängust eemale ja ma hakkasin raha lugema. Kui olin jõudnud 67 000 kroonini, muutus raha mängust olulisemaks. See on üks minu kaotuse põhjustest. Raha muutus olulisemaks kui mäng.“ – „Võta või jäta“ mängur.

Aastatel 1995 kuni 2000, kui aktsiaturg oli tõusuteel ja pensionifondide väärtus kasvas, arvasid paljud „investorid“, et on rikkad, ja keskendusid samuti pigem rahale kui mängule. Oma pensioniplaani aruandega ümbriku avanud inimesed nägid, et netoväärtus on kasvanud, ja arvasid, et on rikkad. Hakati müüma unistust, et aktsiaturg kasvab alati. Paljud investorid ja ettevõtjad hakkasid ostma suuremaid maju ja autosid või võtsid oma säästuarvelt raha ning paiskasid veelgi pimesi turule.

Seega, enne kui jõuab kätte järgmine krahh, leidke võimalus oma raha kaitsmiseks ja ärge parkige seda kellegi teise arvele.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 220

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga