Tallinna linnas energiamärgis Teie hoonele alates 0 kroonist!

Autor: Erik Meybaum

Energiamärgise hinnaklass on küll väga varieeruv, kuid kõige lihtsam on koostada energiamärgise arvutus kaugkütte baasil oleva kortermaja kohta, kui kõik energiatarbimise andmed (küte, soe tarbevesi, elekter) on Tellijal teada. Seetõttu on ka selliste hoonete energiamärgise koostamise hind kõige madalam.

Kuna Tallinna linn hüvitab korteriühistute energiamärgise maksumusest 1500 krooni, siis eelpool kirjeldatud kaugküttega hoonete energiamärgise hinnaskaala algab samuti 1500 kroonist, mis Tellijale ehk korteriühistule tähendab sisuliselt tasuta energiamärgise tellimise teenust.
Kuid samas, kui on tegu keerukama kortermaja energiamärgise arvutusega, siis energiamärgise koostamise hind jääb umbes 2000 krooni juurde, mis reaalselt tähendab korteriühistu jaoks 500 kroonist tasu energiamärgise eest, kuna 1500 krooni on antud maksumusest Tallinna linnavaraameti kanda. Näiteks, kui tegu on 30 korteriga hoonega, siis eelnimetatud 500 krooni energiamärgise koostamise eest läheb iga korteri kohta maksma 17 krooni.

Energiamärgis on väga oluline tehniline dokument hoone tehnosüsteemide olukorra kohta, mis tuleks tellida igale majale, kus viibivad pidevalt inimesed, olenematta hoone asukohast. Energiamärgise hind jaotatuna iga korteri kohta on väga väike ning nimetatud dokumendi olemasolust saavad kasu kinnisvara omanik, rentija, ostja, müüja.

Be Sociable, Share!
Erik Meybaum EM Energiamärgis OÜ - energiamärgiste koostamine, konsultatsioon info@emenergiamargis.ee http://www.emenergiamargis.eehttp://www.emenergiamargis.ee ">energiamärgis

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 196

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga