“Suust suhu” turundus

Autor: Siiri Peelbaum

Turundus hakkab muutuma üha personaalsemaks. Selle asemel, et läheneda kliendile kui ühele osale suurest massist ning loota tavareklaami mõjule, hakkab aina enam võidule pääsema individuaalsem lähenemine ning turundus läbi “inimeste endi”. Eriti 2009. aastal on oodata selle trendi järsku kasvu.

68% klientidest pöörduvad teise teenusepakkuja poole, kuna ei näe erinevust sinu ja teiste vahel. See on ka üheks põhjuseks, miks suust-suhu turundus ja info levik 2009. aastal veelgi populaarsemaks muutuvad. Lojaalsed kliendid kannavad infot edasi ning selgitavad ka oma perele ja sõpradele, miks valida just sind. Arvestades tihedat reklaamikihti me ümber, peavad väikeettevõtted tungima läbi üpriski paksust tulemüürist, et jõuda enda ideaalse kliendini.

Seega võib ennustada, et tavaturunduslike võtete alternatiivina hakkavad nüüd enam käiku minema just järgnevad võtted:

* Viirusturundus e. läbi inimeste endi levitatav reklaamsõnum. Massidesse paisatakse info, “kõlakas”, mõni põnev videoklipp või muu analoogne materjal, mis siis inimeselt inimesele ja suust-suhu ise ringi liikuma hakkab. Antud võte nõuab kõvasti kreatiivsust ja õiget lähenemisnurka, (et inimesed näeksid esmajoones põnevat ideed ning alles seejärel varjatud reklaami), kuid on samas vägagi efektiivne lähenemine.

* Foorumid ja arutluskeskkonnad ettevõtete kodulehekülgedel, mis annavad võimaluse inimestel omavahel suhelda, arvamust avaldada ning ideid välja pakkuda. Seesugune suhtlus muudab lähenemise kliendile alati personaalsemaks ning seob tihedamalt firma/brändiga. Samuti on heaks ideeks ka “Küsimuste-vastuste” sektsioon firma kodulehel, mis pakub hea võimaluse anda vastused klientide küsimustele ning tuua välja ka omadused, mis eristavad firmat teistest omalaadsetest ning miks peaks klient valima just selle toote/teenuse. Eelnev tundub kliendile ka personaalsem, kui lihtsalt pikk tekst, mille seest õigeid vastuseid välja otsida.

* Koostöö- ja vihjeturundus e. koostöö ja vastastikused soovitused erinevate toodete/teenuste/firmade vahel. Tark ei ole tegutseda mitte üksi, vaid leida endale liitlasi, kuna koostöös peitub jõud. Seega oleks nutikas siduda end firmadega, mis teenindavad klienti enne või pärast sind ning jagada klientidele vastastikuseid soovitusi nö kliendi edasisuunamiseks. Head näited sellest on näiteks automüüjad, kes võivad kliendile soovitada kindlustusfirmat või riidepoed, kes saavad soovitada keemilist puhastust. Seesugune kliendile antud “omamehelik” soovitus võib osutuda kordades efektiivsemaks, kui seinal rippuv reklaamplakat.

Be Sociable, Share!
Siiri Peelbaum on turundusportaali www.turundusguru.ee üks loojatest ja alusepanijatest. Turundusguru on ideede ja inspiratsiooni portaal turundajatele, mis muuhulgas kajastab ka turundusalaseid trendiennustusi, aidates muuta turundustegevust efektiivsemaks. Spikker turundajale: www.turundusguru.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 386

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga