Sulatatud vesi ravib

Autor: Argo Vilberg

On üldteada, et suurem osa (71%) maakera pinnast on kaetud veega – merede ja ookeani-dega, millede pindala ületab 2,5 korda planeet Marsi oma ja peaaegu 10 korda kuu pindala. Kogu veevaru (100%) on ca 1454300 kuupkilomeetrit, millest magedat vett on vaid 360 tuhat kuupkilomeetrit ehk vaid 0,025%, mis on vägagi nutune suurus. Aga kui rääkida veel puhtast tervislikust joogiks kõlblikust veest, siis on number peaaegu olematu. Inimene tunneb väga teravalt veebilansi kõrvalekaldeid: keha kaalust 6-8% vee kaotus kutsub esile raske seisundi, mis on sarnase minestusega. Ja juba 10-12% vedeliku kaotusel lõpetab süda löömise. Maks, neerud, nahk ja kopsud puhastavad vahetpidamata verd ja kogu keha igasugustest kahjulikest ja mittevajalikest ainetest, seetõttu tuleks hoiduda nende ülekoormamisest vajadusega puhas-tada joogivett selles sisalduvatest sooladest, orgaanilistest ainetest, tööstuslikest kemikaalidest või põllumajanduslikest väetistest.
Inimesele on oma tervise säilitamiseks vajalik kindel kogus vett. Inimesed, kes tarbivad vähe vett, kannatavad peaaegu kõik vere puudulikkuse käes, neil on vähevereliste isikute välimus, nad näevad välja kahvatud ja aneemilised. Nahk on neil pea alati kuiv ja nad higis-tavad väga harva. Peaaegu kõik nad kannatavad seedehäirete käes aga see kutsub omakorda esile terve rea muid vaegusi. Nende soolestik on praktiliselt võttes täis mürgiseid aineid, mida organism pole suuteline eemaldama normaalsel teel läbi neerude ja naha, kuna selleks ei jätku vett. Vee vähesusel väheneb ka sülje ja maomahla eritus – lüües täielikult sassi normaalse seedeprotsessi. Vee vähesus mõjutab ka vere moodustumist. Päeva jooksul, toidukordade vahel peaks inimene tarbima lisavett 800 – 1000 ml. Vee temperatuur peaks olema 12 kraadi ja seisnud ööpäeva mingis anumas (karahvinis, klaasis, purgis). Juua seda vett väikeste lonksudena, hoides igat suutäit mõni sekund suus ja aeglaselt kujutades ette, kuidas koos selle veega tuleb teie organismi ka energia.
See kõik kehtib siis, kui joome TAVALIST (kraanist, kaevust) vett, kuid meil on võima-lus ISE tunduvalt parandada vee kvaliteeti, muutes selle tõeliselt ravivaks.
Sulatatud vesi
1. Sulatatud vesi ravib
Kraanivesi sisaldab rasket vesinikku. Tavaliselt sisaldab vesiniku aatomi tuum ühte prootonit, aga raskel vesinikul – on veel neutron, see tähendab, et ta mass on ligi kaks korda suurem. Seda nimetatakse deuteeriumiks (D) ja hapnikuga ühinedes moodustub mitte tavaline vesi Н2O, vaid raske vesi D2O.
Ühe hüpoteesi järgi pole vananemine midagi muud kui raske vesiniku aatomite kogune-mine organismis. Kui see nii on, siis isegi väikese osa D2O molekulide asendamine normaal-sete vee Н2O molekulidega peaks esile kutsuma ka organismi noorenemise (või vähemalt vananemise pidurdumise). Pealegi, kui me keedame toitu, siis koos väljakeeva vee auruga kaotame suure koguse kerget vesinikku ja suurendame kehas olevat raske vesiniku – deuteeriumi – hulka. Ülaltoodu ehk selgitab natuke toore toidu söömisel tekkivat noorene-mise efekti.
1
Vesi – tähtis faktor. Arvestage, et vesinik läheb DNH molekuli, seega vesinikutüübi efekt antakse edasi pärilikkuse teel. Ehk otse öelduna – meist endist sõltub, kas meie järeltulevatel põlvedel on organismis meiega võrreldes vähem kahjulikku deuteeriumi või mitte.
Alljärgnevalt pakun lihtsa joogivee valmistamise mooduse, mis ei vaja mitte mingi-suguseid erilisi või keemilisi töötlemise meetodeid. Tuleb välja, et emake loodus on ise hoolitsenud vee puhastamise ja tema omaduste parandamise võimaluste eest – juhul, kui seda vahepeal külmutada. See meetod põhineb vee omadusel (ka soolasel) moodustada külmudes puhta jää kristalle, mis olles esialgu küll väikesed, kuid omavad võimet kasvada. Seejuures vesi temas lahustunud sooladega ja kahjulike ainetega jääb väljapoole kristalle ning vastavalt jää koguse suurenemisele muutub järjest väiksemamahulisemaks ja kontsentreeritumaks „soolveeks“.
Seega võib algmaterjaliks võtta tavalise kraanivee, kuid kvaliteetne allikavesi oleks veelgi parem. Tuletame meelde – vesi seisab enne tööde alustamist üks ööpäev lahtiselt toatempera-tuuril.
Anum täidetakse veega mitte täielikult, sest tuleb arvestada vee paisumisega jäätumisel. Selleks võiks olla mingi ülalt laienev libe plastmassist nõu, millele saab peale panna kaane – aga võib panna ka papi, vineeri, või….. Külmkapis tuleks see anum panna mingile soojust isoleerivale alusele (papp, vineer). See on vajalik, et saavutada ühtlast (kõrguse mõttes) ja aeglast režiimi, et põhi ei külmuks enne, kui algab külmumine ülevalt.
Esimestel kordadel tuleks jälgida ja meelde jätta, kui kiiresti ja kuidas vesi kapis jäätub. Hiljem saab kõike operatsioone teha juba kella järgi.
Ja operatsioonid on järgmised:
– oodata, vaadata, kuni peale tekib 3-5 millimeetri paksune jääkiht. See kiht tuleb pealt ära võtta ja ära visata, sest see sisaldab mustust….. mille ümber/külge hakkasid esimesed jää-kristallid tekkima.
– oodata, vaadata, kuni ülejäänud veest on 2/3 külmunud. See jää välja võtta ja panna teise anumasse sulamiseks, sest see ongi see PUHAS jää, millest saame meile vajaliku sulatatud vee.
– anumasse järele jäänud 1/3 mittejäätunud vesi tuleb ära visata, sest ka see sisaldab eba-soovitavaid lisandeid.
Juua tuleks puhast sulatatud vett järgmiselt:
– parim kasutustemperatuur on 0°C juures (vees väikesed jäätükikesed)
– jooma peab korraga, ilma vahepausideta
– 1 tund peale joomist mitte süüa, mitte juua
– normiks on ¾ klaasi 2-3 korda päevas, 4-6 g ühe kehakaalu kilo kohta.
2
Märkus. Joogas toodud varahommikuse (peale ärkamist tühjale kõhule) joomise puhul on veekogus väiksem – 2 g ühe kehakaalu kilo kohta.
Puhta sulatatud vee kasutamine kergendab inimese kõikide siseorganite tööd, vere koos-seis muutub puhtamaks, mis omakorda tagab südame-veresoonkonna süsteemi, närvisüsteemi ja pea- ning seljanärvi täisväärtusliku töö, normaliseerib lihaste tegevuse ja parandab üldist enesetunnet. Seesmiselt terve inimene omastab ja kasutab paremini söödud toitu ning seega saab hakkama vähema toiduga. Tõsi, võib juhtuda, et esialgu ainevahetuse paranemise, töö-võime ja eralduva energia suurenemise tõttu võib tõusta ka isu, mille mitterahuldamisel võib tekkida näljatunne. Kuid olge rahulik, see on vaid lühiajaline TUNNE. Tervenenud inimesel, kes kasutab pidevalt sulatatud vett, ei ole enam vajadust võtta mingisuguseid ravipreparaate, teda ei piina allergia ega haiglane olek, kuna sulatatud vesi tugevdab ükskõik millise organi immuunsussüsteemi. Vanadel inimestel taastub selge mõistus, paraneb mälu ja tekib värske huvi elu vastu.
Sulatatud vesi ei tervenda mitte ainult inimesi, vaid mõjub kõikidele elusa looduse esinda-jatele. Seetõttu on mitmed teadlased arvamusel, et rändlinnud ei lenda teistesse paikadesse mitte niivõrd sooja pärast, vaid maksimaalse sulanud vee perioodil.
Vaatamata kõigele eelpool kirjutatule, olen kaugel mõttest, et ainuüksi sulatatud vesi oleks küllaldane aktiivse ja tervisliku elu tagamiseks. Soovitan seda kõike kasutada ka paralleelselt teiste siin kirjutises toodud loomulike või looduslike tervendamise metoodikatega.
Tahaksin juhtida tähelepanu ühele huvitavale detailile. Me teame, et inimene ei suuda elada, kui kehatemperatuur on kõrgem kui 42°C. Seetõttu meditsiinilistel kraadiklaasidel on viimaseks numbriks 42°. Kuid see on just sama temperatuur, millal tervislik sulatatud vesi muutub mittetervislikuks sulatamata veeks. Nii tekibki küsimus: äkki kõrges palavikus inimene surebki seetõttu, et tema keha rakkudes olev vesi muutub teiseks

Be Sociable, Share!
Aigar Säde

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 1179

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga