Stressi juhtimine läbi südame juhtimise

Autor: Tõnis Mäe

Kui sa sarnaned enamusele inimestest, siis oled sa stressist kuulnud ja lugenud üsna palju. Kui see tegevus ei ole teinud sinust stressi teemal asjatundjat, siis vähemalt koged sa stressi täna isegi rohkem kui enne. Kui sa nüüd avad veel sõnaraamatu ja leiad sõnaraamatust vaste sõnale „stress“, siis on asi ilmselt niikaugel, et sa näed lausa oma pilti selle seletuse kõrval.

Stress on termin, mida kasutatakse selleks, et väljendada pingeid, survet ja kulumist, mida meie keha kogeb igapäevastele ärritajatele reageerides. Kuni 90% kõigist terviseprobleemidest on seotud stressiga. Liigne stress nõrgestab meie immuunsüsteemi , mistõttu kõrgeneb risk haigestumiseks tavalisest külmetushaigusest kuni vähini. Krooniline stress soodustab südamehaiguste välja kujunemist, kõrget vererõhku, insulti, depressiooni ja unehäireid.

Fakt on see, et me ei saa stressi oma elust täielikult välistada aga me saame õppida, kuidas toime tulla ja tühistada seda hävitustööd, mida stress võib põhjustada. Tavaliselt soovitatakse meil positiivselt mõelda. Aga üksnes mõtlemisega me siin tulemust ei saavuta. Mõistus üksi ei ole siin piisav, vajalik on midagi enamat. Vajalik on kaasata meie süda.

Süda mängib meie elus oluliselt suuremat rolli kui olla vaid mehhaaniline pump. Südame rütm ei ole kunagi ühtlane. Meie pulsisagedus kõigub pidevalt. Ja stressisituatsioonis on see pulsisageduse kõikumine kaootiline ja ebakorrapärane. Stressivabas olekus kiireneb ja aeglustub südamerütm sujuvalt. Ja me suudame oma südame sellisesse sujuvasse rütmi viia ise ilma eriliste imeliste vahenditeta.

Südamerütmi kõikumise muutmine kaootilisest nn. koherentseks on kergesti õpitav. See on saavutatav iga inimese poolt ja ei nõua temalt mingeid erilisi vaimseid või füüsilisi võimeid. Kui oled viinud oma südamerütmi koherentseks siis taandub ka stress.

Muutes südant on võimalik muuta praktiliselt kõike oma elus!

Be Sociable, Share!
Gemba Konsultatsioonid õpetab tegema muutusi elukvaliteedis ja juhtima oma stressi läbi südamerütmi muutmise. Selleks on võimeline iga inimene. Vaata lisa -->stress

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 317

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

stress

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 317

Kõik artiklid sellelt autorilt

-->