Stress võib olla põhjuseks, miks su üritused vilja ei kanna

Autor: rasedus.eu

Uus uurimus kinnitab, et stress võib takistada rasestumist

Stressihormoonide tase võib otseselt takistada sul rasedaksjäämist. Nimelt mõõdeti 300 normaalse ja terve naise (vanuses 18-40) stressinäitajaid ajal, mil nad üritasid loomulikul teel rasestuda. Leiti, et madala stressihormooni tasemega naistel  oli rasestumise tõenäosus suurem, kui naistel, kes pidevalt stressiseisundit kogesid. Teadlased arvavad, et mõnedel paaridel võib õnnestuda rasedaks jääda, kui nad enne üritamist korralikult lõõgastuvad. Võib-olla tasub siis spaakeskuse külastamine enne „asjade kallale asumist“ ära.

Kõige rohkem on uuritud suitsetamise, kehakaalu, vanuse ja alkoholi mõju rasestumisele, kuid nüüd uuriti põhjalikumalt ka stressi mõju rasedusele. Tulemuste saamiseks võeti uuringus osalevatelt naistelt süljeproov, et mõõta kriisiolukordades tekkiva adrenaliini ja kroonilise stressiga kaasneva kortisooli hulka süljes. Leiti, et alfa-amülaas täheldab (indikaator adrenaliinisisalduse mõõtmiseks) 12% suurust väiksemat võimalust kuu viljakatel päevadel rasedaks jäämise võimalust. Madala adrenaliinitasemega naistel mingit mõju ei täheldatud. Kortisooli mõõtmise tulemustes mingisugust seotust rasestumisega ei leitud.

Enne selle uuringu avalikustamist olid kättesaadavad ainult naeruväärsed ja teaduslikult tõendamata aruanded stressi mõjust viljakusele. Antud uurimuse tegelik eesmärk oli saada parem ülevaade teguritest, mis mõjutavad näiliselt täiesti terve naise viljakust ja rasedust. Uuringu tulemused näitasid seda, mida vaja: uurimus tõestas, et rasestumise tõenäosus ja stressi bioloogiline tase ühel ja samal kuu on seotud.

Järeldada saab siit üht: kui sa soovid rasedaks jääda, tasub kogu seda üritust ja protsessi võtta pingevabalt ja rahulikult. Pead leidma moodused, mis aitavad sul kõige paremini lõõgastuda. Mõnele sobib selleks nõustamine, jooga või mediteerimine. Nüüd, kui aeg on käes, võikiste ette võtta mõne puhkusasutuse külastuse või soojamaareisi.

Be Sociable, Share!
Sildid , , , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 305

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga