Stress varajases raseduse staadiumis

Autor: rasedus.eu

Rasedus põhjustab mitmeid muutusi

Rasedusega kaasnev stress on tavaline, samas ka eriline aeg nii naisele endale, kui ka su perele. Rase naine läbib palju erinevaid füüsilis ja emotsinaalseid muutusi. Samamoodi muutub mõneks ajaks sinu pereelu. Stressi tekkimine on iseloomulik just raseduse varajastele staadiumitele, aga selle mõju võib tugevalt avalduda ka alles hilisemates raseduse staadiumites. Sellepärast on oluline stressist tulenevate probleemidega tegelda kohe raseduse alguses. Kui see õnnestub, siis jäävad väga paljud hilisemad väljakutsed olemata. Raseda naisena saad sa väga palju ise ära teha. Hoia oma energiat, optimeeri seda oma töö juures, kodus ja mujal olles. Nii vähendad sa stressist avalduvate mõjude riski rasedusele.

Stress põhjustab ülemäära väsimust, unetust, ärevust, istust, erinevaid valusi, s.h peavalu. Teie vastupanu erinevatele nakkushaigustele väheneb, suureneb südamehäirete võimalus ja vererõhk. Stress põhjustab mitmeid erinevaid riske rasedusele, samas jäävad stressiga võideldes paljud teised olulised riskid märkamata.

Sterssi on võimalik vältida

On palju erinevaid võimalusi ja meetodeid, kuidas stressis võitu saada, näiteks tegeldes oma emotsinaalse intelligentsusega, vähendate stressitaset märgatavalt. Samuti saate stressiriski vähendada spirituaalsete ja füüsiliste harjutustega, samal ajal jälgides, et teie kaal ei langeks alla normi, füüsiliste tegevuste käigus. See kõik parandab teie vaimset tervist ja nii suudate stressile hästi vastu panna. Paljud rasedusega seotud sümptomid nagu iiveldus, tursed ja seljavalud on ka stressi sümptomiteks. Kui sa oled võimeline saavutama täieliku kontolli oma vaimse tervise üle (kontrollides oma tujusi), siis kõrvaldad kõik need kolm probleemi korraga.

Lapseootusega kaasnevad hormonaalsed muutused on samuti paljude su tujude põhjustajaks. Tugevad hormonaalsed häired on kontrollitavad erinevate medikamentidega, millede kasutamine aruta läbi oma naistearstiga. Hormonaalset tasakaalu aitavad kontrollida ka erinevad harjutused ja dieedid. Väga lihtne on raseduse ajal tegelda joogaga, mis vabastab sind stressi põhjustavatest pingetest.

Pere toetus on äärmiselt tähtis

Pere roll ju stressi kõrvaldamisel on äärmiselt oluline. Su pere, su abikaasa ja lapsed peavad mõistma, et perre on tulemas uus liige ja nad peavad sind igal võimalikul moel abistama. Ükskõik kui raske on neil, on sul ikka raskem. Aga sa oled tugev naine ja naisetele on sisse kodeeritud rasedusega kaasnevatest probleemidest üle olla, aga ainult siis, kui su pere sind toetab. Töölkäimine võiks nüüd jääda su elukaaslase hooleks. Eesti riik teeb teil õnneks asja veisdi lihtsamaks ja toetab teid emapalgaga. Sa võid tööd raseduse alguses teha, aga ainult senimaani, kuni arst seda lubab. Sinu elukaaslase toetus muutub raseduseperioodil äärmiselt oluliseks ja sa pead sellest talle aimu andma. Tema mõistev suhtumine ja abistav meel on otsene mõjutegur su tulevase lapse tervisele. Saage hästi läbi ja arutage kõikvõimalikud mured ja probleemid oma elukaaslasega läbi. On isegi ohtlik muret tekitavad probleemid endasse sulgeda.

Be Sociable, Share!
Sildid , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 506

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga