Soojust salvestavad voolukivist ahjud ja pliidid

Autor: ahjud.ee ahjud.ee

Ahjud on nagu inimesed, olemuselt oleks nagu sarnased, aga samas nii erinevad. Kui teil on plaanis köögi sisustamine või renoveerimine, tekib varem või hiljem küsimus – milline ahi valida? Eks igaüks langetab otsus oma vajaduste järgi ja kuigi ilu ei sünni patta panna, saab mõnel puhul otsutavaks välimus. Kuidas teile meeldiks aga see kui teie kööki kaunistav leiva-ahi on tehtud materjalist, mis tekkis 2,5 miljardit aasta eest?
Just nii kaua aega tagasi tekkis serpentiinvoolukivi suure surve all seoses Karjala kurrutusega. Serpentiinvoolukivi erineb mõnest teisest materjalist selle poolest, et peab hästi vastu suurtele temperatuuri kõikumistele. Sellise ahju saamise ainukeseks eelduseks on korstna olemasolu teie kodus.
„Polarstone ahjude paigaldamisel kasutatakse spetsiaalset nurkseotistehnikat, mis seob materjali tugevalt, hoiab ära vertikaalpragude tekkimise ja annab kivile vajaliku võimaluse „elada” ”, selgitab Kaminakeskuse juhataja Hannes Puu. Ta kinnitab, et voolukivist ahju õhu liikumise, tuharestide, külgkanalite ja lõõriaukude tõmbeomaduste suhet on teaduslikult uuritud. Polarstone ahjud toimivad nn vastuvoolu põhimõttel, mis tähendab, et soojust saadakse lisaks suitsugaaside järelpõlemisest. „Inimkeha ja voolukivist ahju soojalainete pikkused võnguvad ühel tasemel, 8-9 mikromeetrit, sellepärast mõjub voolukivist ahju soojus rahustavana”. Voolukivist ahi talletab sooja kolm kuni viis korda kauem kui tellis. Samuti hoiab see ahi ruumis õhu niiskuse ja ioonitaseme tasakaalus ning õhk püsib värskena.

Voolukivi ahju mudeli valimisel tuleb lähtuda põranda raskustaluvusest, samuti peab arvestama sellega kui suur pind on vaja soojaks saada. Polarstone ahjud, olenevalt mudelist ja kaalust, kütavad ära 40 kuni 130 ruutmeetrit. Mida suurema kaaluga ahi, seda suurema pinna soojaks kütab.

Leiva-ahi kütab ka toa soojaks

Suurde kööki on soovitav valida voolukivist valmistatud ahi-pliit mis on koos küpsetusahjuga ja mida on võimalik eraldi kütta. Selle ahju eeliseks on erinevad kasutusvõimalused, ka ei vaja see eraldi soojamüüri. Selline ahi-pliit kaalub 1300 kg ja salvestab soojust 24-40 tunniks, pliidiplaadi suurus on 65×98 cm. Hind sisaldab ka paigaldustasu, olenevalt kohapealsest olukorrast võib hinnale lisanduda suitsulõõri ja ahju vundamendi ehitus.
Samuti sobib kööki ilma küpsetusahjuta ahi-pliit mõõduga 45×76 cm mis kaalub 650 kg .
Ainult leivaküpsetamiseks mõeldud ahjud on erineva kaaluga, 2200-3100 kg.Otsustades leivaahju kasuks, saate “kaks ühes” – see küpsetab toitu ja salvestab ka kuni 40 tundi soojust.
Küpsetusahjuga kamin-ahjud on kaaluga 2600-3300 kg .

Ahjud paigaldab Soome tehases koolituse saanud meister, mis tagab nende pika kestvuse. Voolukivist ahjudele antakse kahe-aastane garantii.Rohkem infot leiate kodulehelt www.ahjud.ee

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 416

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga