Sissejuhatus rasedate joogamaailma

Autor: rasedus.eu

Kas rasedate jooga on ikka ohutu?

Jooga päritolumaaks peetakse Indiat. Seal hakati joogaga tegelema rohkem kui 5000 aastat tagasi. Sõna „jooga“ pärineb Sanskriti keelest ja tähendab iket või sidet (inglise keeles „union“ – liit, ühendus). Regulaarne joogaga tegelemine toob su kehale ja vaimule palju kasu. Jooga on ideaalne lõõgastumiseks, samuti teeb see su keha tugevamaks ja nõtkemaks. On täheldatud, et joogaga tegelevate inimeste kehakaal on väga stabiilne.

Tihti küsivad naised, kas rasedate jooga on ikka ohutu. Vastus on lihtne: senikaua, kui sa talitled terve mõistuse järgi ja järgid lihtsaid ettevaatus abinõusi on sünnieelne joogaga tegelemine täiesti ohutu. Rasedate jooga on fantastiline moodus raseduse ajal vormis püsida ja joogaga tegelemine aitab sul lapseootel lihtsa tööga tegeleda. Jooga juures on äärmiselt tähtis erinevaid poose võttes õigeid hingamistehnikaid kasutada. Väga paljud meist eksivad selle reegli vastu. Joogaga tegeldes ei tohi me end pinges hoida ja peame hingama sügavalt läbi rinna. Siin peaksid sa eeskuju võtma oma magavast lapsest. Kui ta just magusaid unenägusi näeb, märkad sa, et ta kõht liigub nähtavalt ülesse ja alla. See on see, mille me joogat tehes tegemata jätame. Sügavalt hingamine tagab selle, et su vereringes oleks alati piisavalt hapniku, mis on ilmselgelt kasulik su kõhubeebile. Nn. joogahingamine teeb lisaks ka  lihtsa tööga tegelmise lapseootuse ajal võimalikumaks. Nagu kõikide teiste füüsiliste tegevustega, pead sa ka joogaga tegelemise juures tähelepanelikult järgima üldiseid ettevaatus abinõusi.

Iga trimestri jaoks on omad joogatehnikad

Sa peaksid vältima neid kehapoose, mis kätkebvad enda liiga pikaldast selili olemist. Samuti peaksid vältima sügavaid kehakõverdamisi, nii ette, kui taha. Sügavad venitused võivad liialt pinget avaldada su kõhulihastele. Raseduse ajal peaksid sa kuulama kõikidel juhtudel oma keha ja mitte viima teda äärmustesse. Peale iga joogasessiooni peaksid võtma aja lõõgastumiseks, et mitte külmikust jääkoti järele haarata.

Lapseootuse ajal muutub su keha iga trimestri järel. Seetõttu peaksid iga trimestri jaoks leidma sobivad joogatehnikad. Esimesel trimestril on võimalikud poosid, mis sisaldavad endas sügavamid venitusi. Joogapoosid, mille tegemine näeb ette püsti seismist, suurendavad su jalgade toonust ja paradnavad su vereringet. Samuti võid sa esimese trimestri ajal tegelda selgroo painutamisega. Teise ja kolmanda trimestri ajal peaksid keskenduma harjutustele, mis on suunatud puusadele. Ideaalne on selleks nn. kolmnurga poos, mis tähendab jalad harkis seismist, venitades oma selga ette ja taha. Ja ära kunagi unusta oma keha kuulamast ning õigesti hingamist.

Joogaharjutustest pole kasu, kui sa ei hinga korralikult. Sa ei saa neist peaaegu mingisugust kasu. Rasedate  jooga ei seisne selles, kui sügavalt sa venitada oskad ja kui keerulisi harjutusi sa sooritad. Ühe jaoks ei tõuse mingit tulu, isegi siis, kui ta on oma joogapoosid äärmustesse viinud. Teine võib teha väga lihtsaid harjutusi ja saab nendest suuremat kasu, kuna ta hingab õigesti. Internetis leidub palju materjali erinevate joogapooside kohta, nii raamatu, kui ka DVD ja videomaterjali näol. Ka siia blogisse lisame rohkem infot rasedate jooga kohta, tehnikaid ja hingamisharjutusi. Kui sind huvitab rasedate jooga, siis on põhjust sul rasedus.eu veebilehte ikka ja jälle taaskülastada.

Be Sociable, Share!
Sildid , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 576

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga