Rikkus ja vaesus

Autor: Andre Promet

Seda, kellena me siia maailma sünnime ei saa keegi ette määrata kuid alati me saame olla oma tuleviku ülesehitajad. Astudes ellu ei ole sinul mingit õigust kaasa rääkida, kas sa sünnid jõukasse või vaesesse keskkonda. Küll aga pead olenemata sellest aktsepteerima seda, mis sulle ette on määratud. Valik, kas elada rikkuses või vaesuses, on igaühe endi kätes.

Kuid, mida õigupoolest tähendavad sõnad rikas ja vaene? Kas sama, mis kass ja koer?
Ajaloos, minnes tagasi iidsesse Egiptusesse, olid kassid pühad loomad, jumaliku kõikvõimsuse sümbolid, koerad aga lihtsurelikud truud teenrid, kes valvasid või tegelesid jahi pidamisega. Kindlasti kohati võib tänapäeva elus tõmmata samasuguseid brutaalseid paraleere erinevates keskondades elavate inimeste vahel.

Elu on karm, kuid selline mõttemaailm saab alguse lapsepõlvest, elades keskkonnas, kus rikkus, raha ja võim hakkab ja sööbitakse pähe. Jättes kõrvale kõik vaimse nagu lähedaste armastus, hoolimine ja uhkus saavutuste üle, mis ei ole seotud rahaga. Väljaspool ümbritsevat materjaalsuse tähtsustamist, pidevast ideaali otsinguist ning allpool keskmist.

Kas inimesed on loomad?
Kui võtta arvesse inimese bioloogilist revolutsioonilist arengut on selle küsimuse vastus saja protsendi täpsusega jah. Kuid me elame ikkagi 21.sajandil ning öelda, et inimesed on loomad, ei ole inimlik. Küll aga on psüholoogiliselt selgeks tehtud, et inimestel on sarnaselt loomadega ühiseid instinkte.

Elades vaesuses on inimestel lapsepõlvest peale teada raha väärtus, hindamiseoskus ning hoolimine teiste inimeste vastu. Rikkuses elavaid teeb õnnelikuks raha, vaesuses elavaid armastus. Inimesed, kes on elanud vaesuses, on paremad vanemad kui rikkuses elavad. Kuigi kõik õpetavad oma lastele erinevaid ideaale ja tõekspidamisi, mis ellu astudes vajalikud. Kuid rikkuses ja jõukuses ei ole midagi halba.

Kas raha on halb?
Raha on kõigest paber ja tarbeese, mille eest me saame endale osta süüa ja muud eluks vajalikku. Juba vanas iidses maailmas tegeleti kauplemisega. Vahetati kaamleid, lambaid, väärisesemeid ja muud kaupa, kas söögi või mõne muu kauba vastu. Tänapäeval me tegeleme endiselt kauplemisega kuigi kaamlid ja lambad on asendunud rahaga, mis iseenesest on kõigest paber. Paber, mille eest on saada võimalik peaaegu, et kõikke. Paber, mis pimestab inimesi.

Rikkusel ja vaesusel ei ole tähtsust, ei ole olemas kihid, mida määrab jõukuse ja raha omamise suurus. Sellised kihid on tekkinud tänu inimestele. Kõik see võrdlus, enesekriitika ja paremaks pidamine teistest, on kinni inimese iseloomus ja psüühikas ning saanud alguse juba eos. Samamoodi nagu ka poest ostetud sai, mis ei hakka halvaks vaid parim enne möödumisel saab halvaks, nii ka inimeste puhul.

Sul ei ole võimalik määrata, kes sa oled vaid kelleks sa saad. Sul on võimalik luua enda ideaalid ning heakspidamised, mis olenematta rikkusest või vaesusest, juhatavad sulle teed hea ning täisväärtusliku elu poole.

,, Parem on olla õnnetu ja rikas, kui õnnetu ja vaene. ‘

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 501

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga