“Rikas” ja “tark”

Autor: maitlillemäe

Chicago koolisüsteemis korraladati üks tore uuring. Haridusuurijad palusid rühmalt õpetajatelt abi, neile öeldi, et nad valiti välja tänu nende märkimisväärsetele õpetamisoskustele. Õpetajatele öeldi veel, et nende klassidesse määratakse ainult väga andekad õpilased. Neili öeldi ka, et lapsed ise ja nende vanemad ei tea asjast midagi, sest eesmärk on selgitada, kuidas andekad lapsed õpivad, kui nad ei tea, et nad on andekad.

Õpetajad teatasid ootuspäraselt, et nende lastega töötamine on sulaselge rõõm – lapsed õpivad erakordselt hästi . Nad soovisid, et saaksid koguaeg nii andekate lastega tegeleda.

Otseloomulikuklt oli projektil varjatud tagamõte, õpetajad ei teanudm, et neil ei ole erakordseid õpetamisoskusi. Nad valiti juhuslikkuse alusel. Ka lapsi ei valitud mitte andekuse vaid samuti juhuslikkuse alusel. AGA kuna kõigi ootused olid kõrged, olid ka tulemused kõrged. Kuna õpetajatele sisendati nende endi ja laste erakordust, siis olid ka tulemused erakorsed.

Mida see siis tähendab?

See tähendab, et teie arusaamad oma lastest võivad avaldada nende tulemustele elus äärmiselt tugevat mõju. Ehk teisi öeldes: kui te näete oma lapses geeniust, aitate saada oma lapsel targemaks. Kui te näete oma last rikkana, aitate saada oma lapsel rikkamaks. Kui te õpetate oma lastele samasuguseid arusaamu, on võimalus suurem, et ülejäänud maailm tajub neid samamoodi ja neid koheldakse vastavalt.

Minu jaoks algab teie lapse haridus just sellest. Andke oma lapsele võim, enne kui annate talle raha. Aitate neil arendada tugeva minapildi ja te aitate neil saada rikasteks ning tarkadeks lasteks. Vastasel korral pole kasu ei haridusest ega rahast, ükskõik kui palju seda ka on. Tugeva minapildiga muutub targenaks ja rikkamaks saamine üksnes hõlpsamalt.

Be Sociable, Share!
Adminstraator / webmaster@artiklid.eu / Veebipunuja

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 281

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga