Rasedusarmid – kuidas tekivad ja kuidas ravida

Autor: biopood

Sedamööda kuidas nahk venib, kohanedes kasvava beebi suurusega, võivad rindadel ja alakõhul, aga ka reitel, puusadel, tuharatel, õlavartel tekkida roosakashõbedased jooned. Algstaadiumis on nad punakad, aja jooksul muutuvad tavaliselt heledamaks, terve nahaga ühte värvi. Venitusarmid tekivad nahaaluse rasvkoe venimisest ja rebenemisest. Põhjuseks pole ainult naha pingutumine, ka rasedusaegsed hormonaalsed muutused mõjutavad naha elastsust.

Venitusarmid ei teki ainult rasedatel. Need võivad tekkida mistahes olukordades, kus keha suureneb kiiremini, kui nahk jõuab kohaneda. Venitusarme võib esineda näiteks nii nais- kui ka meeskulturistidel, aga ka teismeeas, kui keha kiiresti kasvama hakkab.

Rasedusarme tekib vähem, kui nahk on elastne ja heas toitumuses. Toidulaual võiks olla rohkesti C- ja E- vitamiini, mis mõlemad aitavad säilitada naha toonust. Naha elastsust aitab tõsta ka sobilik nahahooldus. On võimalik, et massaažikreemid ja –õlid aitavad kaasa venitusarmide taandarengule. Vana soovitus on määrida nahka oliiviõli või tsinksalviga. Mõned naised on veendunud kakaovõi kasulikkuses. Hästi mõjuvad E-vitamiini õli või rohkesti E- vitamiini sisaldavad õlid, kui neid iga päev kõhule ja rindadele hõõruda. Viimasel ajal on rasedusarmide ennetamiseks ja silumiseks hakatud kasutama teopiima sisaldavaid tooteid. Tuntud ainetest sisaldab teopiim muuhulgas kollageeni, elastiini, glükoliinhapet, proteiini ja vitamiine. Toime on muuhulgas nahka uuendav ning venitus- ja rasedusarme kahandav.  Abi võib saada ka regulaarsest võimlemisest.

Loe lisa: www.BioPood.ee

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 237

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga