Piiramatu veebimajutus. Kellele ja kuidas?

Autor: Illimar Tambek

Veebimajutus ehk kodulehe majutus ehk virtuaalserver on teenus, kus teenusepakkuja pakub sulle tasu eest pinda oma serveris. See teenus võimaldab sul avada kodulehe või mõne veebiteenuse.

Veebimajutuse teenuse probleem on tihti selles, et millegist jääb puudu – näiteks oleks vaja 5 erinevat andmebaasi, aga teenusepakkuja annab ainult 3. Kui tahad 2 juurde, pead maksma 100 krooni kuus lisaks. Selliseid piiranguid on veel ja veel – näiteks on iga domeeni jaoks tarvis eraldi kontot – ja see teeb mitme kodulehe haldamise üsna kulukaks – kuigi sa võibolla kasutad iga konto resurssidest (kettamahust vms) kuni 10%.

USA veebimajutuse üks suur eelis on see, et sellised piirangud puuduvad täiesti. Võid teha endale ühe konto, maksta 100 krooni kuus ja saad avada kasvõi 10 kodulehte – ei mingeid piiranguid domeenide, andmebaaside arvule. Selline lahendus sobib eriti hästi internetiäride loomiseks – tihtipeale on vaja teha mitu lehte korraga – ja nii saab kulusid kokku hoida, rääkimata mugavusest: kõiki lehti saad hallata ühe kontoga.

Mida tähendab piiramatu?
Piiramatu veebimajutus ei tähenda kindlasti päris seda, et võiksid avada uue youtube või rate.ee sarnase teenuse. Selleks ei ole virtuaalserveri teenus üldse mõeldud. Piiramatu veebimajutus on mõeldud tavalise kodulehtede loomiseks – ja seni, kui sinu sooviks on luua koduleht, siis sobib see teenus sulle väga hästi. NB! See ei tähenda, nagu sa ei saaks kasutada keerulisemaid lahendusi, vaid eelkõige tähendab see seda, et see teenus ei ole mõeldud selleks, et su lehte külastab/kasutab korraga 200 000 inimest päevas.

USA veebimajutus aitab lihtsalt kodulehe teha.
Enamus USA veebimajutusi pakuvad väga lihtsalt kodulehe avamise võimalust. Selleks on veebimajutuse konto haldusliidesesse paigaldatud vastav programm, mis võimaldab paari hiireklikiga paigaldada kümneid erinevaid sisuhaldustarkvarasid, e-poode vms.
Üks eriti lihtne ja populaarne kodulehe tarkvara on WordPress, mille paigaldamine ja ülesseadmine võtab USA veebimajutuses aega ca 5 minutit. Kodulehele saab valida ka kujunduse tuhandete valmistehtud kujunduste seast.

Millist USA veebimajutusteenuse pakkujat valida?
Turul on äärmiselt palju erinevaid pakkujaid, igaühel oma head ja vead. Minu isiklik arvamus on, et parima hinna-kvaliteedi suhtega (ja väga hea klienditeenindusega) on Hostgator: http://usaveebimajutus.com/soovitused/hostgator/
Üsna hed kogemused on ka firmaga Bluehost: http://usaveebimajutus.com/soovitused/bluehost/

Be Sociable, Share!
Olen on aastaid tegelenud veebiarenduse ja kodulehtedega ning selle käigus loonud hulgaliselt veebilehti töötades nii veebiarendusfirma Divid koosseisus, kui ka iseseisvate projektide tarbeks.Soodne ja piiramatu veebimajutus

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 376

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga