Pea- ja kaelamassaaž

Autor: M.I. Massaažikool

Rõõmsana kevadesse!

Hingeline pingeseisund ja ebakindlus ja põhjustavad stressihormoonide üleproduktsiooni. Neil hormoonidel on veresooni ahendav toime. Sellega seonduvalt tõuseb vererõhk, raskendub ja kiireneb südame töö, hingamine muutub kiiremaks ja pinnalisemaks, aeglustub seedimine. Tekivad peavalud, sest aju ei saa piisavalt hapnikku. Kõrge stressihormoonide tase organismis mõjub hävitavalt ka ajurakkudele, seda just aju piirkonnas, mis reguleerib mälu. Massaaži käigus heaoluhormoonide (serotoniini) produktsioon tõuseb.
Massaažiga on võimalik heaoluhormoonide taset organismis tõsta.
Olulisel kohal on psühholoogiline toime.
Tähelepanu ja hoolitsus on see, mida me kõik vajame. Ääretult hea on seda teisele jagada, millest omakorda tuleneb tegija rahulolu.
KAEL
Kõige sagedamini esinev probleem kaela piirkonnas on valu. Enamasti ei ole see seotud tõsiste haigustega vaid kaelalihaste liigse pingega, mida on võimalik leevendada kehaasendi korrigeerimise, spetsiaalsete harjutuste, massaži ja teiste lihtsamate tegevustega. Kuid esineb ka mitmeid kaelavalu põhjusi, mille selgitamiseks ja leevendamiseks on vajalik arsti abi.
Lülisamba kaelaosa koosneb seitsmest blokklülist, mis on hästi liikuvad. Lülide vahel asuvad lülivahekettad, mis vähendavad lülide pidevat omavahelist kokkupuudet ja põrutust.
Lülide vahelt kulgeb selgrookanal, kus paikneb seljaaju ja kust algavad närvid, mis seovad lihaseid, nahka ja teisi kudesid. Kaelalülisid väljastpoolt kaitsevad ja liigutavad lihased. Kaelavalu võivad põhjustada lüli, lihaste ja närvide haigused või seisundid. Kõige sagedasemaks kaelavalu põhjuseks on lihaspinge halvast tööasendist, magamisasendist või stressist.

Sagedasemad kaelavalu põhjused
Pidev istuv töö
Vale magamisasend
Stress
Reumatoidartriit
Trauma

pea ja kaela massaaž

1. käte asetamine pea külgedele
2. lauba silumine pöialdega, meelekohal väike ring
3. oimukohal ringid
4. kõrvataguste silumine, vajutused
5. koljuserva massaaž
6. õlgade lükkamine
7. kaela tagapoole massaaž
8. kaela tõstmine
9. kaela venitus rätikuga
10. näokülgede ja pea surumine läbi rätiku

Marge Kaljuvee
M.I.Massaažikool www.massaaz.ee
marge@massaaz.ee

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 323

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga