Ovulatsiooniprobleemidest tingitud viljatust saab enneta

Autor: rasedus.eu

Viljatus ja ovulatsiooniprobleemid on tihedalt seotud

Ameerikas ja Euroopas läbi viidud uuringute kohaselt puudutab viljatus iga kuuendat paari. Nendest 18-30 protsendil diagnoositakse probleemid ovulatsiooniga.

Värkselt Ameerikas ja Euroopas läbiviidud uuringu kohaselt võib naine kuni 80% vähendada oma ovulatsiooniprobleemidest tingitud viljatuks jäämise riski, kui ta talitleb teatud elustiili juhiste järgi ja järgivad teatud soovitusi.

Sellise arusaamani jõudis uuringu juhtivautor Walter Willet. Tema põhisõnum seisneb elustiili muutmisega, mis tähendab oma söömisharjumuste muutmist ja füüsilist aktiivsust. Sellised muutused elus peaksid ainult positiivselt mõjuma ovulatsioonihäirete käes vaevlevatele naistele.

Viljatust saab vähendada nn. viljakusdieediga

Uuring nägi välja nii: teadlased koostasid hindamissüsteemi, mis kätkes endas mitmeid dieedi- ja elustiilitegureid, mis eelnevate uuringute kohaselt aitavad ovulatsiooniprobleemidest põhjustatud viljatust vältida. Uuringu käigus koostati teadlaste poolt nn. viljakusdieet, mis sai hindeid viiepunkti skaalal. Loomulikult, mida kõrgemad hinded, seda väiksem on viljatusrisk.

Viljakusdieedi rakendamine tõi välja, et ovulatsiooniprobleemide käes kannatavad naised tarbisid rohkesti transrasvhappeid ja süsivesikutest saadavaid suhkruid, tarbisid vähe kiudaineid ja rauarikast toitu ning peaaegu üldse ei tarbinud toidulisanditena multivitamiine.

Need naised, kes said viljakusdieedis kõrgeid punkte, omasid väiksemat kehamassi indeksit ja olid füüsiliselt suurema aktiivsusega. Need väljatoodud tegurid ei ole seotud naise vanusega ega eelnevate raseduste arvuga. Naised, kes järgisid vähemalt viitesoovitust viljakusedieedist said kuus korda paremad tulemused viljakuse taseme testis, kui need naised, kes ei võtnud ühtegi soovitust kuulda.

Be Sociable, Share!
Sildid , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 254

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga