ÕPETUS: Silmavärvi muutmine

Autor: Tasu Taps

Nii kõige kergem on silma värvi muuta, kui pilt on tehtud otsevaates. Aga kui külgvaates, siis ei ole see nii võimatu midagi. Alustuseks jälle tuleb avada pilt. Mina jälle võtsin oma pildi tasuta pildi databaasist.

Mina teen ta silmad punaseks. On mitmeid meetodeid kuidas seda teha, mina eelistan järgnevat. Ma võtan Sponge tööriista, veendun, et see on Desaturate peal ja Flow on 100%. See tööriist teeb värvitud ala mustvalgeks ehk eemalda silmaiiriselt vana värv.

Selle asemel, et valida silmad teen hoopis uue layeri. Valin sobiva värvi, ning pintsliga värvin enamvähem silma iirise ära. Ja kasutan Gaussian Filtrit sellel, Filter – Blur – Gaussian Blur. Silm peaks enamvähem selline välja nägema.

Nüüd tuleb valida blending modeks kas Overlay või Soft Light ning Opacityt liigutada vabal valikul, kuidas sobib nii pane. Pupill on värviline arvatavasti ning see ei sobi. Õnneks on selle vastu kerge ravi, lihtsalt võta Eraser(Kustutaja), vali sobiv suurus, mis läheks kokku pupilli suurusega ja kustuta värv ära.

Kui soovid mõnda teist värvi, siis ei pea kogu protsessi algusest tegema, vaid piisab kui võtad Image – Adjustments – Hue/Saturation(Ctrl + U), paned linnukese Colorize kasti ja liigutad liugureid vastavalt vajadusele.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 215

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga