Online pokkeri populaarsus noorte seas

Autor: raido

Viimased aastad on pokkeri mängimise eriti populaarseks muutnud, seda suuresti tänu online pokkeri kättesaadavusele. Pokkeriturniire reklaamitakse kui kõige kiiremini arenevat spordiala ning edukamaid mängijaid tutvustatakse meile kui spordi superstaare. Kõik see meelitab pokkerimaailma järjest nooremaid mänguhuvilisi. Samas tekib küsimus, et kui hasartmängud üldiselt omavad karme reegleid, siis kas ei peaks kontrollima online-pokkeri mängimist noorte hulgas? Kas ja kuidas online pokkeri suurettevõtted hoiatavad mängijaid võimalike hasarmängude ohtude eest?

online pokker

Esmapilgul tundub, et jagatakse piisavalt infot vastutustundliku mängimise ja online pokkeri ohtude kohta. Aga kas see informatsioon on piisav? Kas annaks ära teha midagi rohkemat, et harida noori neid ähvardavast online pokkeri sõltuvusest? Viimastel aastatel on palju teavitustööd tehtud arvutimängude sõltuvusest, kas samalaadset tähelepanu ei vääriks ka online-pokker?

On selge, et noored inimesed on vastuvõtlikumad uute trendide suhtes, sealhulgas ka online-pokker. Online pokkeri mängimine on noorte hulgas väga populaarne. Kõige suuremad pokkeri huvilised on Ameerika Ühendriikide noorukid. Pennsylvania ülikooli andmetel mängis 2005 aastal keskmiselt 20% peamiselt meessoost õpilastest online pokkerit vähemalt korra kuus. Ka Euroopa riikides on märgata online-pokkeri mängimise tõusutrendi (kahjuks ei õnnestunud leida sarnast uuringut uuemate andmetega). Sellega kaasneb palju ohtusid, sealhulgas mängusõltuvus. Selle probleemi üle käiv arutelu on nii vähene kui mitte öelda olematu. Jah, paljude jaoks on online pokker tavaline meelelahutus. Kuid piir, kust tekib probleem, on õhkõrn.

Ameerika Ühendriikides ülipopulaarsed pokkeriõhtud on endale koha leidnud ka Eesti noorte seas. Online pokker on anonüümne, selle mängimisega ei kaasne survet väljaspoolt (vanematelt, tuttavatelt, ühiskonnalt) mängutundide vähendamiseks või probleemide täheldamiseks. See võib olla üks esimesi samme hasartmängu sõltuvuse teel. Ei ole aru saada, kas ja kuidas välditakse antud probleemi tekkimise ohtu või on selle teema arutelu jäänud minule märkamatuks. Tegu on siiski väga tõsise teemaga. Kas ei peaks online-mängude mängimist noorte hulgas natukenegi rohkem kontrollima ja reguleerima?

Be Sociable, Share!
Taustast: Online pokkeri liidrite kasuks võib välja tuua, et maailma suurim online pokkeri mängukeskond PokerStars rahastab mitmeid online pokkeri vastu tegutsevaid ühinguid. Sealhulgas mitmeid heategevuslikke online pokkeri vastutustundlikku mängimist propageerivaid organisatsioone: GamCare Adictel, Gambling Therapy, Tactus, Feja jpt. PokerStars toetab nende tegevust ka oma eesti keelse vastutustundliku mängimise sisulehe kaudu.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 370

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga