Ohtlik hääletaja ja õine peatus

Autor: SelfDefense

Igasugune peatumine sel eesmärgil, et võtta peale juhuslik reisija, on alati seotud teatud riskiga: Kes garanteerib, et tee ääres hääletav inimene ei hakka sinu auto salongis sind otsekohe ähvardama ega püüa sinu autot varastada. Olgem ausad, igaühe, isegi kõige väärikama väljanägemisega ja viisaka käitumisega isiku varjus võib olla paadunud kurjategija.

Niisis, kui reisijal ilmnevad pahatahtlikud kavatsused, püüa järgida järgnevaid nõuandeid:

 1. Juhul kui reisija ähvardab sind relvaga, tee kõik mida ta nõuab. Ära ole rumal, pole mingit mõtet võidelda temaga ühe käega, teisega samal ajal rooli hoides.
 2. Proovi kasutada iga sobivat juhust, et agresiivsest kaaslasest vabaneda. Näiteks karju, püüdes nii tõmmata endale tähelepanu, kui sõidad mööda rahvarohketest kohtades nagu bussijaamad, kauplused, kohvikud. Teine kaval käik on peatuda tiheda rahvastikuga ristmikul, tehes näo nagu oleks mootor välja surnud. Ärritunud juhid hakkavad kohe tõenäoliselt signaali andma ning võib vabalt juhtuda, et kurjam lahkub ise sinu autost, soovimata tõmmata endale liigset tähelepanu. Samuti on sul alati võimalus liiklusreegleid rikkuda, et politsei tähelepanu tõmmata. Pole mingit kahtlust, et sind kinni peetakse kui politsei on läheduses.
 3. Kui mingil põhjusel ei osutu ükski neist varjantidest kasutuskõlblikuks, reisija aga muutub üha agresiivsemaks, andke talle oma auto või täidke ta nõudmised, jättes sealjuures hoolega meelde ta välimus ja muud tundemärgid.
 4. Olles kurjategijast mingil moel lahti saanud, pöörduge otsekohe politseisse.

Kui sa pole just taksojuht ega teeni elatist reisjateveoga, siis ära kunagi võta autosse inimest, kes hääletab tee ääres pimedal ajal. Muide, eksisteerib hulganiselt mooduseid, kuidas kindla peale välja minnes peatada autot öisel ajal – näiteks avariid imiteerides.

  • Nähes võimaliku avariid ja inimest, kes palub sul auto peatada, sulge kõik oma auto uksed.
  • Vähenda kiirust ja mine üle madalamatele tuuridele, olles sealjuures valmis iga hetk kiirust juurde lisama.
  • Silmitse hoolikalt ennem täistulede valgel avariipaika.
  • Peatudes ära lülita mootorit välja ega välju masinast, kuni sa pole veendunud, et tegemist on tõepoolset avariiga. Ja isegi kui oled veendunud, ole ikkagi ettevaatlik.
  • Väiksemagi kahtluse korral sõitke viivitamatult minema ning helista politseisse (isegi kui tegu on tõelise avariiga, tuleb nii kui nii teatada politseisse).
   Be Sociable, Share!
   Sildid , , , |
   Tahad rohkem lugeda ja teada saada naiste enesekaitsest külasta kindlasti järgnevat lehekülge http://selfdefence4women.comTegemist on spetsiaalselt just naistele mõeldu saidiga!

   Mitu korda vaadatud:
   Sõnade arv: 418

   Kõik artiklid sellelt autorilt

   Kommentaarid

   Lisa kommentaar

   Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga