Nurisünnitus ja sümptomid, mis sellele viitavad

Autor: rasedus.eu

Mõnikord  katkeb rasedus iseenesest ja kui see toimub enne 20. rasedusnädalat, siis on tegu iseenesliku abordiga ehk nurisünnitusega. Umbes 75-80% naistest toimub nurisünnitus enne 12. rasedusnädalat. Hinnatakse, et umbes iga neljas rasedus lõppeb nurisünnitusega ja pooled neist toimuvad enne seda, kui naine rasedusest ise teadlik on. Oluline on meeles pidada, et rasestumine on väga keeruline protsess.

Kui nurisünnitus esineb, siis toimub see sellepärast, et rasedus ei välta normaalselt. On mitmeid faktoreid, mida seostatakse nurisünnitusega ja mis aitavad sellele kaasa:

  • Keha sisemised probleemid nagu infektsioonid või hormonaalsed ebakõlad
  • Suitsetamine ja narkootikumide tarbimine
  • Kiirgus ja mürgid, näiteks arseeni-, plii- ja formaldehüüdi ühendid
  • Alatoitumine
  • Geneetikaga ja kromosoomidega seotud anomaalijad, mis ei ole pärilikkusega seotud

Naiste õnneks, kes varem on nurisünnituse üle elanud, sünnitavd suuremas enamuses hiljem terve järglase.

Ohumärgid, mis viitavad nurisünnituse võimalusele

Kõige tavalisem ohumärk on vaginaalne veritsus. Mõnigane verejooks ei viita veel alati nurisünnitusele. Umbes 15-25%´il naistest esineb mõnigane veritsus raseduse ajal, mis ei kujuta ohtu nende kõhus kasvavale lapsele. Veritsus, mis võib viidata iseeneslikule abordile on tavaliselt hele, pruun või erkpunase värvusega ja leiab aset mitu korda mõne päeva vältel. Vahel kaasneb veritusega krambid ja valu alaseljas. Pea meeles, et rasedus on muutuste aeg ja su keha peabki palju muutuma, aga kui mõnigane muutus tekitab sinus liialt muret, siis pöördu arsti poole.

Sinu tunded pärast nurisünnitust

On normaalne, et naine, kes on üle elanud raseduse katkemise, tunneb viha, pettumust ja tühjust peale nurisünnituse juhtumist. Sa võid end mõnda aega kurvana tunda või eraldud partnerist. Sa pead mõistma, et need tunded on mõnda aega normaalsed ja su partner peaks ka sellega arvestama. Otsige abi ja pidage nõu enda naistearstiga ja teiste professionaalidega, et saada toimetuleku nõu,välja selgitada nurisünnituse põhjused ja kuidas lihtsalt edasi liikuda.

Be Sociable, Share!
Sildid , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 351

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga