Neli nippi paremaks nägemiseks

Autor: Ants Haavel

Pilgutades sageli ning tehes päevas paar lihtsat silmaharjutust, hoiate oma silmi tervena ja parandate oma nägemist. Allpool neli lihtsalt nippi, millega oma silmade tervist parandada.

1. Pilgutage sageli. Sage silmade pilgutamine levitab silmapinnal pisaravedelikku, mis on hädavajalik silmade niiskena hoidmiseks, silmapinna puhastamiseks ja kudede hapnikuga varustamiseks. Pilgutage iga kahe kuni nelja sekundi tagant – ehk 15 kuni 30 korda minutis. Kui esialgu peate end kokku võtma, et sagedamini pilgutada, siis peagi kujuneb sellest keha jaoks uus harjumus.

2. Võimalusel sule silmad. Kui sul pole parasjagu tarvis midagi vaadata, sule silmad. Nii niisutad ja puhkad silmi samal ajal. Kui mõte näiteks e-kirja kirjutades takerdub, võib järgmist sõna valides silmad sulgeda ja rahulikult mõelda.

3. Treeni silmalihaseid. Liiguta silmi kogu nende liikumisulatuses, et tagada vereringe ja närvide hea töökord. Vaata võimalikult kaugele vasakule, hoia pilgu kolm kuni viis sekundit paigal ja suuna silmad siis võimalikult kaugele paremale. Korda sama, vaadates üles ja seejärel alla. Tee seda harjutust vähemalt kaks korda päevas.

4. Treeni sügavustaju. Hoia väljasirutatud käega silmade ees pliiatsit. Fokuseeri pilk kolmeks kuni viieks sekundiks pliiatsitipule, seejärel aga pööra pilk millelegi, mis asub kaugemal, näiteks aknast väljas või teises toa otsas (mida kaugemal, seda parem). Fokuseeri pilk kolmeks kuni viieks sekundiks kaugemal objektil ning pöördu siis pliiatsiotsale tagasi. Korda harjutust iga päev kaks korda.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 235

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga