Natuke majandushuumorit

Autor: Kälver Kilvits

Räägin teile ühe vana nalja:

Kaks sõpra kõnnivad metsas. Jäsku kargab põõsast välja karu ja hakkab jooksma nende poole.

“Mis sa arvad, kas suudame karu eest ära joosta?” küsib üks sõber, millepeale teine sõber vastab :”Ma ei pea karust kiiremini jooksma, pean sinust kiiremini jooksma.”

Minuarust see nali peegeldab vägagi täpselt meie tänast maailma. Paljud firmad on pankrotistumas, ainult tugevad jäävad ellu. Kahjuks paljud meie austatud beebi buumeritest pole valmistunud tulevikuks. Paljud on võtnud elu liiga lõdvalt. Neid vaevab halb tervis ning neil puudub kindel sissetulekut. Paljudel pole isegi elukindlustust, ning haiglate riigirahad on otsakorral.

Ma usun, et ees on raske ja tuisune finantstalv. Heaks uudiseks on see, et kevad tuleb, lilled hakkavad õitsema ja sünnib uus elu. Mingil hetkel me siiski tuleme sellest finantskriisist välja, kuid paljud inimesed saavad kõvasti kannatada.

See, mida poliitikud teevad majanduse päästmiseks mõjutab tegelikkuses väga vähe. Tähtis on see, mida Sina teed selleks, et enda nahk päästa. Sa ei pea jooksma kiiremini karust, sa pead lihsalt olema targem kui need, kes ootavad päästmist.

Praegu on parim aeg inimestele, kes on valmis õppima, õppima kiiresti, töötama kõvasti ja vältima negatiivsete inimeste kogukonda.

“Õpi minevikust, et olla edukam tulevikus” – Solomon.

Kas kuld on mullis?

Kulla/hõbeda hinna tõus on toimunud 11 aastat, kuid kui vaadata ajalugu, siis on kulla/hõbeda tõusutsüklid pikaajalised, keskmiselt 15-20 aastat. Viimane tõus kestis 1968-1982, lihtne matemaatika – 14 aastat pikk. Käesolevat kulla hinna tõusutsükli lõppu on oodata 2020. aasta paiku. See muidugi ei tähenda, et kulla hind ei võiks langeda 20-30% ja mõnel aasta mitte üldse tõusta.

Testi kas kuld on mullis:

Kulla hinna mulli faasi saab igaüks ise testida. Tuleb teha küsitlus oma tuttavate hulgas, kui palju on neid, kes on ostnud kulda ja võrrelda inimeste arvuga, kes on võtnud kinnisvara ostmiseks laenu. Kui esimene arv hakkab lähenema teisele siis on põhjust rääkida mullist.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 349

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga