Näpunäiteid edukaks mailikampaaniaks

Autor: Siiri Peelbaum

Üha enam nutikaid ettevõtteid hakkab kasutama e-maili turundust (masspostitust), et lõigata kasu madalamatest hindadest ja kiirematest tulemustest, võrrelduna traditsioonilisemate otseturunduse meetoditega. Ja pole ka imestada, kui on võimalik lihtsalt ja kiiresti saavutada suuremat tähelepanu ja kiiremat reaktsiooni oma tegevusele.

Järgnevalt mõned nõuanded, nipid ja näpunäited, mis on abiks nii otsustamisel kui ka e-maili turunduse efektiivsemaks muutmisel:

§ Loo hea pealkiri – Anna kirja saajale hea põhjus selle avamiseks. Halvasti koostatud pealkirjad võivad ära rikkuda hea pakkumise, kuna saaja ei jõuagi selle lugemiseni. Pealkirjad peaksid olema intrigeerivad, kuid mitte vihjama otseselt müügile!

§ Hoia oma sõnum lihtsana – Mida pikem sõnum, seda madalam on reageerijate hulk. Ütle ära põhiline, mis huvi tekitamiseks vajalik. E-kirja saatmise põhjus selgita lahti kohe maili alguses ning kirja lõppu paiguta vajalik kontakt või viide veebilehele.

§ Muuda sõnum personaalseks – Võimalusel lähene kirja saajale personaalselt. Eriti hea on, kui tead saaja nime ning saad seda pöördumises kasutada.

§ Identifitseeri ennast – Veendu, et „Kellelt“ real oleks ettevõtte või ettevõttes töötava isiku nimi. Kui nimi on valitud, siis jälgi, et see jääks alati ühesuguseks. Kui nimi on valitud, tuleb seda kasutada järjepidevalt. Nime põhjal otsustab klient, kas avada ja lugeda teie kirja või mitte.

§ Jäta kujundus lihtsaks – Kui võimalik, ürita koostada kiri nii, et kogu sõnum mahuks ära ühele ekraanile (kui kirja üles-alla kerimisega ei pea vaeva nägema, on tähelepanu kõrgem). Ära kasuta liiga paljusid erinevaid fonte ja tähesuurusi – need hajutavad tähelepanu sõnumilt. Jälgi, et e-maili faili suurus jääks võimalikult väikeseks.

§ Tee vastamine lihtsaks – Lõppude lõpuks ongi see ju kogu tegevuse eesmärk. Tegutsemisele kutsung olgu alati lühike, selge ja silmahakkav. Kuna tegemist on sõnumiga internetikeskkonnas, siis taga võimalus jõuda koheselt oma veebilehele või kontakteeruda e-maili teel, kuid võimalusel ka offlines.

§ Ajasta õigesti – Kõige otstarbekam on ettevõtetele mõeldud e-maile edastada teisipäevast neljapäevani. Parim kellaaeg kirjade saatmiseks on natuke pärast tööpäeva algust (09:30), vahetult pärast lõunat (13:30) kuni 16:00ni. Ärilise sisuga e-maile ei ole otstarbekas saata tööpäeva lõpus, öösel ning nädalavahetustel.

Ettevõtte ning tarbija vaheline e-kirjavahetus on kõige otstarbekam teisipäevast neljapäevani 17.00 kuni 20.00ni. Uuringud on näidanud, et tarbijatele edastatud teated on osutunud väga edukaks ka reede pärastlõunatel.

§ Tee seda korduvalt – E-maili turundusse ei tohiks suhtuda kui ühekordsesse tegevusse. Uuringud näitavad, et reageerinute arv kasvab koos sõnumi saatmise tihedusega, kuna paraneb äratundmisfaktor. Samuti peaks saatmise sageduse ajakava olema järjepidev. Seega on lisaks järjepidevate kampaaniate läbiviimisele soovitatav sealjuures oma sõnumites ka ühtset firmastiili hoida, et firma „nägu ja tegu“ kliendi peas kinnistuda saaks.

§ Segmenteeri – Ei ole kahtlust, et asjakohase sisuga ning konkreetsele sihtgrupile suunatud e-kirjad töötavad kõige paremini. Segmenteerides oma andmebaasis kontaktid kas huvide või demograafiliste näitajate lõikes on võimalik rahuldada tarbijate vajadusi ning parandada müügitulemusi. Tõhus segmenteerimisstrateegia algab registreerimisvormist ja selle kättesaadavusest.

§ Jälgi seadust – Ära unusta, et seadus lubab eraisikute puhul saata kommertssisuga e-maile vaid isikutele, kes on andnud eelneva nõusoleku vastavasisuliste kirjade saamiseks. Firmadele/füüsilistele isikutele teadete saatmiseks seadus piiranguid ei sea. Jälgi, et maili lõpus oleks alati kindlasti ka võimalus end soovi korral maililistist eemalda.

§ Kogu kontakte ja ole nähtav – Uudiskirjaga liitumise avaldus olgu igal pool nähtav ja kättesaadav – nii väljapanekutel, konverentsidel kui ka koduleheküljel.

Uudiskirjad:

Üldine probleem on see, et e-maili turundajatel puudub värske lähenemisviis igale oma e-posti uudiskirjale. Paljudel juhtudel keskendutakse e-uudiskirjade välja saatmise kogusele, mitte kvaliteedile.

Allpool on ära toodud mõned teemad ja värskendavad lähenemisviisid, kuidas koostada järgmist uudiskirja:

§ Juhtumiuuring – tööta välja juhtumiuuring või edulugu, mida toetavad sinu tooted ja teenused. Märgi ära erinevaid suurkliente ja partnereid ning uuri millist mõju on sinu ettevõte nende ärile avaldanud.

§ „Kuidas käsitleda“ juhend – koosta juhendid, kuidas viia läbi kindlaid ülesandeid või kasutada kindlat toodet või teenust.

§ Hariv sisu – kui te olete ekspert või oma ala spetsialist, näidake seda ka oma uudiskirjades.

§ Allikad – mida rohkem te oma klientidele teavet pakute, seda teadlikumad nad on enne ostuotsuse tegemist.

Lisaks saad vaadata ka: http://csi.mikare.net

Be Sociable, Share!
Siiri Peelbaum on turundusportaali www.turundusguru.ee üks loojatest ja alusepanijatest. Turundusguru on ideede ja inspiratsiooni portaal turundajatele, mis muuhulgas kajastab ka turundusalaseid trendiennustusi, aidates muuta turundustegevust efektiivsemaks. Spikker turundajale: www.turundusguru.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 739

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga