Naiste juuste väljalangemine

Autor: maitlillemäe

Enamikele naistest on see üks hirmsamaid asju üldse, mis juhtuda saab. Naistel ei tohiks juuksed välja langeda…on see nii? Niisiis hakkasin uurima seda probleemi, sest olin üks nendest naistest. Õnnistatud loomulikkude lokkidega, hakkasin pabistama kui sain aru, et kaotasin rohkem juukseid kui peaks. Seda oli algul raske omaks võtta. Inimesed, kel on loomulikud lokkis juuksed kaotavad päevas rohkem juukseid kui sirgete juustega inimesed. Ja et lokkis juuksed on kuivemad kui sirged, ei pesnud ma iga päev sampooniga pead, hoidmaks ära liigset juuste väljalangemist. Kuude möödudes pidin endale tunnistama, et mu juuksed hõrenevad.

Mida teha?

Olen juuksur, 20 aastase kogemusega. Hakkasin nägema, et üha rohkem kliente kogevad sama probleemi. Kuid imestama pani mind see, et nägin ka naisi kahekümnendates ja kolmekümnendates aastates selle probleemiga. Kui sul on probleeme juuste välja langemisega, siis mine kindlasti dermatoloogi juurde, et lasta tal teie peanahk üle kontrollida.

Kui mul hakkas esinema juuste välja langemist, läksin koheselt arsti juurde. Kõik oli korras, kuid ikkagi kaotasin juukseid. Juuste väljalangemist naistel põhjustab ka kehvveresus, valesti toitumine ja paljud tõsised haigused. Lõpuks, minu dermatoloog soovitas mulle juuste langemisele spetsialiseerunud kliinikut. See oli küll kallis, kuid ma ikkagi läksin sinna. Ausalt öeldes oli see seda raha väärt, et natukenegi lootust tekitada. Arvasin, et see on viimane peatus. Ei olnud enam kuskilt abi otsida. Ei olnud enam ühtki testi teha. Kui te kogete juuste välja langemist ja tahate vastust siis soovitan teile seda protseduuri. Algul nad uurivad teie haiguste ajalugu ja teevad pildid teie juustest ja peanahast. Siis rakendatakse kohtanesteesia, mille käigus uuritakse peanaha biopsiat. Siis analüüsitakse ja määratakse kindlaks kas juuste väljalangemine on geneetiline, ajutine või muudel põhjustel tekkinud. See protseduur pani mind imestama, et mehed ei olegi ainukesed, kes kannatavad geneetilise juuste välja langemise all. Ainus vahe on see, et vähesed naised kaotavad kõik juuksed.

Arst soovitas “Rogaine” ravimit ja siis naasta 3 kuu pärast. Nad ei muretsenud nii palju, sest kui nende juurde läksin, oli mul palju juukseid. Juuste välja langemine oli leebe ja ei vajanud otsest ravi. Kuid kui pärast kolme kuud juuste välja langemine jätkub, tuleks naasta kindlasti arsti juurde. Naistel võib juuste välja langemine olla mõne tõsisema probleemi sümptomiks ja seda ei tohiks eirata. Parim nõu, mida anda saab, on see, et kohe otsida abi, kui teie juuksed hakkavad välja langema.

Be Sociable, Share!
Adminstraator / webmaster@artiklid.eu / Veebipunuja

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 420

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga