Muuda oma veebileht efektiivseks turundus- ja müügitööriistaks

Autor: peep laja

Paljud ettevõtted kasutavad oma veebulehte ainult visiitkaardina – kuigi selle saaks muuta efektiivseks turundus- ja müügitööriistaks. Üha rohkem inimesi kasutab internetti info otsimiseks – ja info, mida nad leiavad mõutab nende ostuotsuseid.

Peamine veebilehtede probleem on see, et nad ei müü (sõna laiemas tähenduses) – ja suurem osa isegi ei proovi. Efektiivne veebileht on modernse disainiga, mis kommunikeerib ettevõtte imagot (brändi), suudab genereerida kliendikontakte kodulehe külastajatest ja hiljem müüa nendele kontaktidele.

Veebileht ilma külastajateta on põhimõtteliselt kasutu. Samuti pole kasu veebilehest, millel on küll piisavalt külastajaid, ent nad kõik lahkuvad ilma midagi ostmata/tellimata. Ettevõtted peavad suutma efektiivselt ärakasutada oma veebilehe liiklust – olgu see nii madal kui tahes. Kõik algab tekstiga veebilehel: milliseid sõnu kasutatakse, kuidas on tekst formaaditud, kas kasutatakse pealkirju teksti sees ja kas mängitakse psühholoogiliste päästikute peale. Hea müügitekst peab suutma andma teenustest-toodetest ülevaate sellisel moel, et lugeja mõistab toote kasu ning on huvitatud sammude tegemisest ostu suunas. Kuidas on tekst sõnastatud on väga suure tähtsusega. Võtmeks siin on külastaa juhtimine läbi ostuprotsessi. Tugev müügitekst järgib ülduhul sellist valemit: tähelepanu äratamine (haara lugeja tähelepanu esimese 3 sekundi jooksul), huvi (ärata huvi toote kohta rohkema info lugemiseks), soov (tekita soov seda toodet omada) ja tegutsemine (juhi lugeja konkreetsete sammudeni ostu sooritamiseks).

Isegi parimatel veebilehtedel 95% külastajatest ei osta midagi esimesel korral, isegi kui nad on huvitatud mingil määral. Hea idee on luua süsteem kliendikontaktide korjamiseks: paku külastajatele midagi, mida nad väärtuslikuks peavad (aga ei maksa sulle midagi või väga vähe) – nagu informatsioon – vastutasuks nende nime ja e-maili aadressi vastu. Näiteks kinnisvarafirma võib pakkuda tasuta raportit “10 asja mida pead teadma enne oma kodu soetamist”, avalike suhete firma annab nõuandeid tugeva pressiteate kirjutamiseks ja meditatsiooni CD-de müügisait annab tasuta ära paar esimest lugu CD pealt. Sel viisil tasuta infot andes pakute külastajale lisaväärtust (aitate teda) ning samal ajal saate üles näidata oma ekspertiisi või toote headust – millega võidate usaldust. Samuti inimesed tunnevad, et nad on teile “võlgu” ja kui hiljem teete müügipakkumise, on nad palju varmamad seda vastu võtma. Kellelegi ei meeldi võlgu olla.

Selline suhteloomise protsess on väga oluline tugeva kliendisuhte loomiseks. Nii saate luua usaldust potentsiaalse kliendiga juba enne kliendisuhte algust – ilma müügisurveta. Saades prospekti e-maili aadressi, saate hakata saatma talle uudiskirja ja eripakkumisi. Mõned eksperdid väidavad, et keskmiselt kulub 7 kontakti enne kui klient otsustab teie käest midagi osta. Sellest lähtuvalt on hea mõte jagada oma infotoode seitsmeks erinevaks osaks ja saata 1 peatükk kontaktile iga teatud intervalli järel (2-3 päeva). Kui kõik 7 soovitust saadetud, 8nda kirjaga teete müügipakkumise koos ajaintensiivse soodusega (“kui kinnitad oma ostusoovi järgmise 5 päeva jooksul, saad 15% odavamalt”). Selline taktika suurendab teie müüki mitu korda.

On 5 peamist põhjust, miks inimesed teilt ei osta: puudub vajadus, raha pole, pole kiiret ostuga, pole soovi ja pole usaldust. Kõige olulisem neist on usalduse puudmine – see on mitmeid kordi suurema tähtsusega kui teised punktid. See teadmine on võtmetähtsusega ja annab selgelt märku sellest, et peate hoolikalt läbi mõtlema, kuidas saaksite muuta oma veebilehte ja pakkumist usaldust tekitavaks.

Stanfordi Ülikooli (USA) veenva tehnoloogia laboratoorium viis läbi uuringu teemal mis paneb inimesi ühte veebilehte usaldama. Tulemused saab paigutada nelja kategooriasse: läbipaistvus (kes on inimesed selle ettevõtte taga, kas nende fotod ja tutvustused on lehel olemas, täielik ettevõtte kontaktinfo), inimlikkus (ettevõtte blogi, uudiskirjad, tekst veebilehel, mis on samas stiilis nagu räägiksid sõbraga), kliendi eest hoolitsemine (kas veebileht kommunikeerib kliendist hoolimist, müügiprotsesside ja teenuste lahtiseletus) ja turvalisus (kas on selgelt sõnastatud privaatsuspoliitika, spämmivastased süsteemid, turvasertifikaadid).

Kui teie veebilehel on muljetavaldav disain, mis väljendab teie brändi, teil on hästi läbimõeldud müügitekst mis töötab käsikäes kliendikontakte genereeriva süsteemiga ning protsessid potentsiaalsetele klientidele müümiseks, siis võite nautida äriedu internetis.

Be Sociable, Share!
Peep Laja on http://internetmarketing.ee ">internetiturunduse ekspert. Peep koolitab internetiettevõtjaid ja aitab inimestel elada just sellist elu nagu nad ise tahavad – tänu internetiturundusele. Uuri mida sina enda heaks teha saaksid: http://internetmarketing.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 698

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga