Mõõdukas kofeiinitarbimine ei kujuta ohtu su rasedusele

Autor: rasedus.eu

On selge, et raseduse ajal pead paljudset oma harjumustest loobuma. Kofeiiniga on aga teine lugu. Kofeiini tarbimist peab küll piirama, aga täiesti loobuma sellest ka ei pea. Paljud naised kõrvaldavad kofeiini oma menüüst kohe, kui nad lapseootele jäävad, kartes et see võib põhjustada nurisünnitust või raseduse katkemist.

Tänaseks on aga selge, et mõõdukas kofeiinitarbimine ei suurenda nurisünnituse ega muude ohtude riski rasedusele. Ameerika ämmaemandate ja günekoloogide ühing jõudis arusaamisele, et mõõdukas kogus – alla 200mg päevas – ei suurenda nurisünnituse ega raseduse katkemise riske.

Naise on aastaid kimpus olnud erinevate artiklitega, mis kirjutavad kofeiini ohust rasedusele. Nüüdseks on selge, peale mitmete uuringute ja uuringutulemuste kokkupanemist, et mõistliku koguse kofeiini tarbimine raseduse ajal, ei kujuta kuigivõrd suurt ohtu su kõhubeebile. Mingisugune oht kindlasti jääb, aga see pole märkimisväärne. Ohtlik on ka libedaga välja minna ja kukkuda, sest nii võid sa oma kühtu vigastada. Aga keegi ei jäta ju sellepärast välja minema. Tuleb ise olla ettevaatlik ja samamoodi ka päevastest kofeiinikogustest kinni pidada.

Keskmiselt sisaldub 200 mg kofeiini 350 ml kohvis. Kohvijoojad peaks juba aga teadma või nüüd kõrva taha panema, et erinevate kohvijookide kofeiinisisaldused varieeruvad suuresti. Seetõttu peaksite alati lugema peakendi peal asetsevat toitumisteavet.

Üldise arvamuse kohaselt sisaldub näiteks 50 g šokolaadis 35 mg kofeiini, 300 ml kofeiini sisaldav tee või energiajook annab aga üldjuhul alla 50 mg kofeiini. Energiajooke ei soovitata aga raseduse ajal tarbida, sest seal sisalduvad muud ained, mis ei mõju su lapsele hästi.

Kõik eelnevad tulemused saadi eelkõige erinevaid uuringuid analüüsides, mille kõikide põhiteemaks oli kofeiini otsene mõju rasedusele. Lisaks uurisid kirjutatud tulemuste autorid kofeiini mõju emakasisese kasvu pidurdumise riskile lapseootuse ajal. Need tulemused ei andnud aga kindlaid tõendeid selle kohta, kas kofeiini tõesti suurendab seda riski. Seetõttu paluvad uuringu autorid neid 100% tõepähe võtta, sest kõnealune seos vajab lisauuringuid.

Nüüdseks sa igaljuhul tead, et mõõdukas kohvijoomine su lapsele ohtu ei kujuta. Kui sa oled fanaatiline kohvitarbija, siis aga vaata kindlasti oma kogused üle ja tarbi kofeiini nii, et see su lapsele ohtu ei kujutaks.

Be Sociable, Share!
Sildid , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 374

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga