Mõned nõuanded, mis aitavad rasedusega kaasneva stressiga toime tulla

Autor: rasedus.eu

Mis on stress

Stress on vältimatu. Stress on universaalne. Seetõttu on ka vältimatu, et rasedad naised stressi ei tunneks. Stressi otsesed mõjud rasedusele ei ole veel kõige paremini läbi uuritud. Stressi mõjusi rasedusele on uuritud teadlaste poolt pikka aega. Tahetakse teada, kas suurenenud stress põhjustab raseduse katkemist, nurisünnitust, enneaegsust ja muid ohte rasedusele. Aastatetagune uurimus näitab, et ülemäärane töötamine võib küll põhjustada enneaegse sünnituse, kuid see ei viita sellele, et emotsionaalne stress selle tekitaks. Viimasel ajal on arvamused aga muutuma hakanud. Viimaste uurimuste andmed viitavad sellele, et stressi käigus vabanevad teatud hormoonid, mis võivad põhjustada nurisünnitust ja selle katkemist.

Isegi kui viimased andmed pole sajaprotsendiliselt tõestatud, tahad sa raseda naisena kindlasti teada mõnda nippi, kuidas oma stressitaset vähendada, kasvõi vähese stressitasemega kaasneva rahulolu pärast. Stressi emotsionaalsed mõjud varieeruvad, alates kergest ülekoormatuse tundest, lõpetades sügava ja raske depressiooniga. Liigne stress võib lõppeda naise endasse tõmbumisega ja katkestada raseduse normaalse kulgemise.

Asjad, mida sa saad teha stressiga võitlemiseks

Raseda naisena saad sa teha asju, mis vähendavad stressi märgatavalt ja muuta seda, mismoodi üldse stress sind tundma paneb. On välja töötatud ja leitud mitmeid meetmeid, kuidas stressitaset vähendada ja oma elus tasakaal saavutada, eriti perioodil, mis see on äärmiselt oluline. Järgnevalt mõned nõuaended, kuidas stressiga toime tulla. Need nõuanded moodustavad kaks rühma, kus esimene kätkeb endas oma elustiili muutmist ja korrigeerimist ja teine õpetab, kuidas teha kindlaid asju, mis muudavad stressi talutavaks, nii emotsinaalselt, kui ka füüsiliselt ning saada suurem kontoll oma elu üle.

1.      Võta paberileht ja pane kirja sinu elustiili iseloomustavad tegurid. Mõtle oma varasematele tegevustele, ülesannetele ja kohustustele. Nüüd liida need eelnevad tegurid nendega, millega sa peaksid tegelema raseduse ajal, liida see aeg, mille sa peaksid pühendama harjutusele ja enda jaoks, et rasedus kulgeks võimalikult edukalt. Peale seda küsi endalt, kas sul on selle kõige jaoks aega? Kas sa suudaksid sellega hakkama saada? Kas te olekiste sellega rahul? Kui ei, siis peate muutma oma endist eluviisi ja tegevusi, et saaksite pühendada rohkem aega endale ja oma lapsele.

2.      Asjaolu, et sa teoreetiliselt suudaksid seda kõike, ei tähenda seda, et sa suudaksid reaalselt seda ka siis, kui rasedus kätte on jõudnud. Sa peaksid kõik oma edised tegevused üle vaatama ja raseduse ajal ennast mitte üle koormama. Valmista ennast ette teatud tegevustest loobuma, et rohkem aega pühendada puhkamisele ja oma veel sündimata lapsele, sest tema on ju sulle kõige tähtsam. Te vajate nüüd rohkem uneaega. Sa pekasid rohkem aega varuma toiduvalmistamisele, et kindel olla toidu hea kvaliteedis ja kasulikkuses su rasedusele. Varu aega harjutuste tegemiseks. Rasedusele hästi mõjuvatest harjutustest ja nõuannetest saad lugeda siit. On väga tähtis rohkem aega enesele kulutada, eriti kui plaanite enda ellu niivõrd suurt muutust nagu seda on lapseootus.

3.      Ole valmis osa kontollist oma elustiili üle loovutama. Alates nüüdsest muutuvad paljud asjad ja mõned neist pole enam sinu kontrolli all. Kõik, mida sa teha saad, on sellega leppida.

Be Sociable, Share!
Sildid , , |
Raseduse teemaline blogi ja artiklid, nõuanded rasedatele. E-raamat, mis aitab sul kiiresti ja loomulikul teel rasedaks jääda.Veebileht: http://www.rasedus.eu

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 544

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga