Miks sa ei tohiks kunagi rääkida MÜÜMISEST, kui sa tahad midagi müüa internetis.

Autor: Kristo Truumees

See on koht, kus enamus väikseid ettevõtjaid eksivad. Moment, kui sa hakkad müügijuttu rääkima, lahkuvad võimalikud kliendid sinu koduleheküljelt. Nii on see enamus juhtudel. Inimestele ei meeldi kui neile midagi tahetakse “pähe määrida”. Tekib tunne nagu ollakse langenud mingi odava müügiteksti ohvriks.

Aga kuidas siis ikkagi panna inimesi tegema ostu sinu koduleheküljel? Midagi väga keerulist siin polegi tegelikult – asi on USALDUSES. Kas inimesed usaldavad sind ja sinu lehekülge piisavalt, et seal ostu sooritada? Nagu ma juba ennem mainisin, inimesed vajavad seda turvatunnet kui nad shoppavad internetis. Suurtel kompanidel nagu Amazon on see usaldus olemas. Inimesed teavad täpselt kellelt nad ostavad ja nad tunnevad ennast turvaliselt sealt tellides, sest Amazonil on suur kliendibaas. Ja kui väga palju teisi inimesi on sealt varem ostnud, siis arvatakse, et see peab olema usaldusväärne koht. Aga väikesel ettevõtjal pole sellist kliendibaasi. Sellepärast pead sa hakkama ehitama seda usaldust oma võimalike klientidega, et nad lõpuks ka ostu sooritaksid sinu leheküljel. Edasine jutt on väga tähtis sinu ettevõtte edu jaoks. Kui sa teed seda õigesti, ostavad inimesed sinu käest üha uuesti, uuesti ja uuesti.

Seth Godin ütles need targad sõnad: “Müümine inimestele, kes ka tegelikult tahavad sinust kuulda on palju efektiivsem, kui tülitada võõraid, kes ei taha .”

Aga kuidas siis seda usaldust tekitada oma ettevõtte ja oma kodulehekülje vastu. Selle jaoks on olemas mitmeid viise. Järgmiseks mõned lihtsamad viisid, mis ma olen kogunud.

*Pane oma kontaktinformatsioon nähtavale kohale.

Pane oma täisnimi, e-mail ja telefoni number  oma leheküljel kuhugi, kust need on lihtsalt           leitavad. Sellisel juhul tunneb klient ennast kindlamalt, kui neil tekib mingi probleem või küsimus ostu tehes sinu neti leheküljel.

*Teiste kasutajate arvustused on suurteks usalduse tõstjateks ostjates .

Kui sa kasutad kasutajate arvustusi oma toodete juures, siis ostu sooritamise tõenäosus 10 koda suurem, sest teiste inimeste arvamus loeb.

*Informatsioon sinu toodete ja nende hindade kohta peab olema selge.

Ühest uuringust, mille tegi econsultancy.com, tuli välja, et 71% ostjatest peletab eemale varjatud tasud, kui nad jõuavad checkouti. Kliendid lahkuvad sinu leheküljelt kui saei ole aus oma hinnapoliitikas.

*Selgelt defineeritud privaatsuspoliitika.

See on üks tähtsamaid faktoreid, kuidas tekitada klientides usaldust. Inimesed kardavad, et neid hakatakse spämmima peale nende ostu. Nad kardavad krediitkaardi pettusi. Kui sa ei kavatse oma kliente spämmida, siis maini seda. Hoia oma privaatsuspoliitika lihtne ja selge. Ära eelda oma klintidest, et nad loeksid spetsiaalset lehekülge selle kohta.

*Lisa oma leheküljele personaalsust.

Pane oma kliendid tundma ennast koduselt. Ma ei usu, et inimestele meeldiks lugeda igavaid ametlikke tekste, mida tänapäeval on võimalik igaltpoolt näha. Ole rohkem avatud ja sõbralik. Blogimine on suurepärane viis personaalsuse lisamiseks. Inimestele meeldib lugeda blogisid, mis on kerge huumoriga kirjutatud. Räägi oma klientidega nagu sa räägid oma sõpradega.

*Otsingu kast peab olema lihtsa koha peal.

See võib esmapilgul tunduda ebatähtis, aga paljud inimesed lähevad otse otsingu kasti juurde sisenedes mingile leheküljele. Ja just sellepärast on otsingu kast ja selle asukoht tähtis.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 548

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga