Miks on e-maili turundus efektiivne?

Autor: Siiri Peelbaum

Igal aastal hakkab üha enam nutikaid ettevõtteid kasutama e-maili turundust (massmaili), et lõigata kasu madalamatest hindadest ja kiirematest tulemustest, võrrelduna traditsioonilisemate otseturunduse meetoditega. Ja pole ka imestada, kui on võimalik lihtsalt ja kiiresti saavutada suuremat tähelepanu ja kiiremat reaktsiooni oma tegevusele.

Miks on e-maili turundus hea valik?

1) E-mail ei ole kulukas.
2) E-mail tagab kiire ja kohese tagasiside.
3) E-mailil on lai haardeulatus.
4) E-maili kampaaniate tulemused on lihtsalt mõõdetavad.
5) E-maili on lihtne suunata soovitud segmendile või sihtgrupile.
6) E-mail parandab bränditeadlikkust ja kliendisuhteid.

E-maili turunduse üheks suurimaks plussiks on ilmselt paindlikkus, mida e-mail pakub. Turundajatel on võimalus kiiresti, lihtsalt ja palju kulutamata saata teateid üksikutele klientidele või kliendigruppidele, alates püsikliendi allahindlustest kuni sünnipäevaõnnitluste ja toodete eripakkumisteni. Turundajatel on imeline võimalus luua bränditeadlikkust, tänada klienti lojaalsuse eest, harida, pakkuda kliendituge, edastada uudiseid ning muuta kliendi elu sealjuures lihtsamaks.

Olgugi, et firma veebileht võib olla täis kasulikku informatsiooni ja laiu võimalusi, mõistavad paljud ettevõtted, et ei tasu lootma jääda õnnelikule juhusele, et klient seda lugema satub või regulaarselt külastab, mistõttu võetakse olulise info edastamiseks kasutusele pigem e-mail.

E-maili turundus hõlmab endas erinevaid valdkondi, pakkudes seega mitmekesiseid võimalusi ja viise info edastamiseks:
* Uudiskirjad
* Automaatsed e-kursused
* Müügipakkumised
* Kupongid
* Ülevaated
* Uuendused grupi liikmetele

Lähemalt võid uurida ka: http://csi.mikare.net

Be Sociable, Share!
Siiri Peelbaum on turundusportaali www.turundusguru.ee üks loojatest ja alusepanijatest. Turundusguru on ideede ja inspiratsiooni portaal turundajatele, mis muuhulgas kajastab ka turundusalaseid trendiennustusi, aidates muuta turundustegevust efektiivsemaks. Spikker turundajale: www.turundusguru.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 235

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga