Miks me vajame plüomeetriat, et hüpata kõrgemale?

Autor: maitlillemäe

Miks ikkagi on plüomeetrilised harjutused nii olulised, et hüpata kõrgemale? Kas tõesti ei ole mõnda lihtsamat moodust kuidas tõsta kiiresti oma vertikaalset hüpet? Kahjuks peab tõdema, et ei ole. Enamasti iga inimese puhul on tarvis kasutada plüomeetrilisi harjutusi, mis tõstavad tunduvalt sportlase plahvatuslikust ning kiirust. Kuigi on ka palju sportlasi kelle vertikaalne hüpe on pärsitud jõu puudujäägi tõttu, siis pärast maksimaaljõu tõusu oleks ikkagi soovitatav oma kiirus endisele tasemele tõsta just plüomeetriliste harjutustega. Jõutreening tõstab küll meie maksimaalset jõudu, kuid selle tulemusel võime me muutuda aeglasemaks, sest jõutreeningul on meie liigutused aeglased kuid koormavad. Selleks, et me suudaksime oma jõudu rakendada kõrgemale hüppamiseks, peame me mõjutama oma närvisüsteemi. Stimuleerides oma kesknärvisüsteemi plüomeetriliste harjutustega, suudame oma jõudu rakendada kiirelt ja plahvatuslikult väga lühikese aja vältel, just nii nagu vertikaalsel hüppel vajalik.
Siiski on iga sportlane 100% unikaalne ning iga organism võib käituda erinevalt. Kõik treeningprogrammid tuleks siiski kohandada vastavalt sportlase vajadustele. On ka selliseid juhtumeid kus sportlasel ei tule lisada oma treeningkavasse plüomeetriat, et tõsta oma vertikaalset hüpet. Kõige tõenäolisemalt on need sellised sportlased kes väga kiired ja liikuvad kuid kohapealt hüpates pole väga lennukad. Sellisel juhul jääb kõrge hüpe pigem vähese jõutreeningu taha.
Sportlased kes on aga füüsiliselt väga tugevad ja suured on reeglina muutunud liigsest jõutreeningust aeglaseks. Kuid kui tegu on näiteks korvpalluriga on kiiruslikud võimed väga olulised, samuti võimas vertikaalne hüpe. Sellisel juhul on kõige kiirem ja parem abi just plüomeetrilised harjutused. Kokkuvõtteks võime öelda, et ilma plüomeetriliste harjutustega me ei saavuta oma maksimaalseid võimeid , milleks me suutelised oleme. Nad otseselt ei muuda meid tugevamaks, kuigi mingil määral nad seda siiski teevad, vaid aitavad meil oma jõudu ära kasutada kiiruse ja plahvatuslikuse tõstmisel.

Be Sociable, Share!
Adminstraator / webmaster@artiklid.eu / Veebipunuja

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 348

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga