Mida tuleks erinevate tekitüüpide kohta teada?

Autor: haldjakodu

Kvaliteetse une tagamisel mängib õige teki valimine äärmiselt tähtsat rolli. Nagu sa tead, valmistatakse tekke väga erinevatest materjalidest. Aga millist tekki siis valida? Vaatame mõnda tekki nüüd veidi lähemalt.

Siiditekid
Tekkide valmistamisel kasutatakse kahte päritolu siidi: mooruspuudest ja metsikut. Siiditekid täidetakse enamasti kookonitega. Kõrgeima kvaliteediga siidist täidise saamiseks viiakse kogu protsess läbi käsitsi. Pole siis ka ime, miks need tekid nii palju kallimad on. Huvitav fakt – 1kg kaalu saavutamiseks tuleks võtta 200 väga õhukese teki kihti. Selline siiditekkide kihiline struktuur on väga kasulik, sest see loob esiteks õhuvahe, mis aitab sooja hoida; teiseks – tagab täieliku õhuvahetuse; ja kolmandaks – tekil säilib selle esialgne välimus.

Siiditekkide hooldamisel tuleb kindlasti ära märkida, et neid tekke tohib kasutada ainult kattega, sest vastasel juhul on plekkide ja mustuse eemaldamine väga keeruline. Vajaduse korral saab neid keemilises pesus pesta, aga seda ei tohiks liiga palju teha, sest vastasel juhul võib see oma kuju kaotada. Siidist voodipesu ei tohi pesta ei pesumasinaga, käsitsi ning seda ei tohi ka trummelkuivatada. Eelistatuim ja populaarseim siiditekki puhastamise meetod on selle 3-4 korda aastas päikeselise ja tuulise päeva ajal kuivatamine. Siiditekile pleki tekkides saad selle niiske riidega eemaldada või seda 30 kraadi juures looduslike pesuvahenditega pesta.
Siiski tuleb meeles pidada, et veega pestes (hoolimata sellest, et see on naturaalne) kaovad ajapikku siidi head omadused.

Kaameli villast tekid
Kaameli villast tekid on kõrge kvaliteediga, luksuslikud ja looduslikud tooted, mis selgitab ka ära selle, miks need nii kallid on. Teki valmistamisel viiakse enamus toiminguid läbi käsitsi, kasutades vaheldumisi ka kaasaegset tehnoloogiat. Ekspertide sõnul sobib see tekk ideaalselt inimestele, keda vaevavad reumaatilised valud. See tekk laseb õhku läbi ning hoiab sind samal ajal sooja ja mugavana. Kaameli villast tekid peavad vastu aastaid, seega oleks selle soetamine kvaliteetse une ja puhkamise tagamiseks põhjendatud.

Hanesulgedest tekk
Nende tekkide suurimaks eeliseks on ilmselt nende täiuslik niiskuse imamine ning soojuse hoidmine. Sel põhjusel luuakse magamiseks ideaalne mikrokliima. Sobib hästi inimestele, kellele meeldib palavus. Aitab luua optimaalset temperatuuri ka siis, kui ümbritsev õhutemperatuur palju madalam on. Hanesulgedega täidetud tekid on äärmiselt mugavad ja pehmed. Hea välimuse säilitamiseks tuleb seda tekki regulaarselt raputada. Kõige populaarsemaks puhastusmeetodiks on õues tuulutamine.

Meriino villast tekid
Nende tekkide suurimaks eeliseks on nende pikk eluiga ja suurepärane esialgse välimuse säilitamine. Need tekid on väga tugevad ja vastupidavad.

Be Sociable, Share!
Sildid , |

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 444

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga